Bilgi Demirören

Bilgi Demirören

Dört Köşe

Kemalpaşa'da Yerel Seçime Girmek

01 Şubat 2019 - 10:17

2004 Yılında CHP ilçe başkanı olarak yerel seçimlere giderken 4 aday adayımız vardı. Bu adaylar içinden genel merkezin uygun gördüğü bayan aday ile seçime girmek zorunluluğu oldu. Aday pek tanınmıyor parti ile alakası yok ilk aday olduğunu gece saat 02.30’da Ankara’dan bildirilince telefonla hanımefendiye hayırlı olsun siz adayımızsınız sabah program üzerinde konuşalım dedim.

Sabah hanımefendi yanında ilden gelen danışmanı 2-3 bayan partili ilçe binasından içeri girdi hoş geldiniz dememe fırsat kalmadan Bilgi başkan çekileceksiniz ben sizle çalışmak istemiyorum dedi.

Anında cevap verdim hanımefendi ben seçilmiş başkanım siz atanmış adaysınız lütfen burayı terk edin terbiyenizi takınınca geri gelin deyince hışımla çıkıp gittiler. 30 dakika kadar sonra rahmetli eşi eski Erzurum merkez ilçe başkanlığı yapmış avukat beyefendi bin bir özür dileyerek geldi. Oturduk konuştuk olayı büyütmeden kapattığımızı zannettim. Hanımefendinin yanına tüm parti içi muhalefet çöreklenmiş, yalan yanlış yönlendirmeler yaptırıyorlar. O zaman 5 belde belediye başkan adayımızda var. Hanımefendi bizi emir subayı gibi kullanmak istiyor, yanımdan ayrılmayacaksınız diye buyuruyor. Hanımefendi dedim beni siz değil sizi ben yönlendireceğim sizin dışınızda daha 5 başkan adayımız var onlarla da koşmak zorundayım deyip bildiğimi okudum ertesi gün ilden gelen parti yöneticisi bir bayan hanımefendi nin parti eğitimi olmadığı için devamlı yanında olup hata yapmasını engellemem gerektiğini belirtince biz dadılık yapma zorunda kaldık.

Seçim günü geldiğinde hanımefendinin yanında yer alan parti içi muhalefet  ve destekçileri saadet partisine oy vermeye gidince olayları fark eden hanımefendi adayımız seçim sonuçları açıklanırken evinden dışarı çıkmadı.Sonuca gelince 2004 yılı yerel seçimlerin de 4. parti olduk hanımefendi 1119 oy alabildi,belediye meclisine giremedik yanlış aday listelerinden dolayı.

Geldik 2019 yerel seçimlerine; genel merkez bir başkan adayı gösterdi,severiz veya sevmeyiz bir araya gelip koşturacağız ancak Belediye meclis üye listesi yapılırken bu bana koştu,bu yönetici,bu maddi yardımda bulundu,bu ağırladı diyerek hazırlanacak bir listeye de karşı olduğumu belişrtmeden geçemeyeceğim.

Ben CHP sinin bir neferi olarak  parti tüzüğü doğrultusunda verilecek her görevi yaparım görev verilmezse 1 oyum var gider kullanırım.

Umudumuz  31 Mart’ın sonunun NİSAN 1 değil de BAHAR OLMASI...