Muhsin Köse

Muhsin Köse


Demokrasi, Tehditler ve Cukka

02 Nisan 2019 - 19:00

İnsan bazen yoruluyor hakkı haykırmaktan ama mecbursun çünkü Resulullah Efendimiz buyuruyor ki “zulmün karşısında susan dilsiz şeytandır.” 

Hem müslüman olacaksın hem de dilsiz şeytan! Hakikate aykırı. 

***

İnsan bazen bıkıyor mücadele etmekten zulme uğramaktan ama katlanacaksın çünkü Resulullah efendimiz buyuruyor ki; “en büyük zalim zulme boyun eğendir.” 

Hem müslüman olacaksın hemde zulme boyun eğeceksin! Hakikate aykırı. 

***

İnsan bazen yoruluyor zulmün karşısında sürekli itiraz etmekten ama mecbursun çünkü Hazreti Ali buyuruyor ki; “Zalimlerin en büyük yardımcıları hakkı söylemeyen mazlumlardır. “

Hem müslüman olacaksın hemde zalime destek olacaksın! Hakikate aykırı.

***

Velhasıl ben insanım diyen herkes her ortamda hakkı haykıracaktır. 

Bir yerel seçimi daha atlatıyoruz ömrüm boyunca çok seçim gördüm fakat bu seçim kadar gergin bir seçim görmedim. 

Halkın başkanı ve ADAYI olduğunu iddia eden kişi demokratik yarışta maalesef insanları birbirine düşürme derdine girdi oysa seçim şarkısında kardeşlikten (!) bahsediyordu. 

Arkamdan kulis yaparak insanları bana karşı tahrik ediyordu. Belli bir gençlik grubuna haftada 20 kilogramlık cağ kebap yaptırarak o gençleri kötü siyasetine malzeme olarak kullanıyordu ama unutuyordu ki onların sadakatleri karınları acıkıncaya kadardır.

İki Meclis üyesi adayı bizzat arayarak tehdit etti. Oysa yerel seçimler seçimden sonrada bulunduğumuz beldeye ilçeye hizmet yarışıydı. Sonuç ne olursa olsun hayırlısını temenni etme gayretindeydik. 

Siyaseti hep sevdim ve yakından faal olarak takib ettim lakin siyasetin bu seviyeye düşürüleceğini hiç düşünemezdim.

Her şeye rağmen ülkemiz geneli güzel şeylerde oldu tabii ki, birileri ısrarla vatandaşı kutuplaştırırlarırken SAADET PARTİSİ, CHP VE İYİ PARTİ ısrarla kardeşlik duygusuna vurgu yaptılar ve başardılar elhamdulillah.

Her türlü hakaret ve psikolojik lince rağmen seçim sürecinde uğradığım baskı ve hakaretten dolayı herkese hakkımı helal ediyorum bu süreçte yanımda bulunan manevi destek veren herkese de ayrıca teşekkür ediyorum 

(özellikle İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANI SAYIN COŞKUN DİNÇER’E).

Muhalefetimiz elhamdulillah etkili ve faydalı olmuştur Kemalpaşamız için. 

Görüşlerimize değer verip bizimle istişare yapan siyasetçilerimize ve ilçemizdeki kanaat önderlerine ayrıca teşekkür ediyorum. 

Bizi anlayamayanlar içinde her şeye rağmen kardeşiz diyorum.

***

Özellikle bilinmesini isterim ki şartlar ne olursa bildiğim doğruları yazmaktan ve konuşmaktan asla vazgeçmeyeceğim. 

***

Mahşere kalmadan dünyada helalleşmek ümidiyle Allah’a emanet olun.

***

Selam ve dua ile