Muhsin Köse

Muhsin Köse


Namus Senin Nerende?

29 Aralık 2018 - 11:46

İnsanlar hep ahlaki değerlerini iki bacak arasında aradılar. Bilemediler mi acaba kul hakkının bacak arasında yiyilmediğini! Hep namus derdine düştü birileri ve göremediler evine iftar için ekmek götüremeyen seyyar satıcının intaharını çünkü onlar namusu bacak arasında arıyorlardı. Atanamadığı için intihar eden gencecik öğretmeni anlayamadılar göremediler çünkü onlar çok namusluydu. 

SENİN NAMUS NERENDE?

Okuyup mühendis olan yetim torununu sadece dershanede okudu diye terör örgütü mensubu kabul edip elini öptürmeyen sözde dede gerçekten Senin namus nerende? Buz gibi havada çöpten hurdayı almaya çalışan çocuğun üzerine çöpü döken hacı efendi senin namus nerende! Siyasi düşüncesi seninle aynı olmayan kirada oturup üç çocuğunu okutmaya çalışan komşusunu sadece belli bir süre almış olduğu gazeteyi delil göstererek terör örgütü mensubu iftirasını atan sahte komşu senin namus nerende? “O bizden değil onu her yerde karalayalım” diyen takkeli sakallı attığın iftiralar ile işinden gücünden ettiğin kişileri düşün ve kendini sorgula namus senin nerende?
 Tezgahında terazisinde namus olmayan fakir fukaranın rızkından çalan kişi namus senin nerende? 
Sanatı halk için yapıp halkın gönlüne tercüman olan sanatçıyı vatan haini gösterenler namus sizin nerenizde? Kendi ırkını diğer ırklardan üstün görüp kitlesel bir kibre sahip olanlar namus sizin nerenizde?Çalışanının önce yemeğini kesen sonra yol parasını kesen patron namus senin nerende? Bir hocamız derdi ki; Namusu bacak arasında görenler pis koku gelinceye kadar namuslarının bekçisi olurlar ama namusu vicdanında hissedenler ölünceye kadar namuslu olurlar.

Ey namusu bacak arasında görenler;

Sizde ADALET YOKSA 

Sizde MERHAMET YOKSA

Sizde DÜRÜSTLÜK YOKSA 

Sizde VATAN DERDİ YOKSA

Sizde KARDEŞLİK YOKSA 

Sizde HOŞGÖRÜ YOKSA

Sizde TEVAZU YOKSA

Sizde İHLAS YOKSA

Sizde ALLAH KORKUSU YOKSA

SİZ NAMUSSUZSUNUZ

Selam ve dua ile