Muhsin Köse

Muhsin Köse


Hadis-i Şerifler ve Dindarların(!) Siyaseti

01 Kasım 2018 - 08:48


“Peygamber Efendimiz buyuruyor ki; nasıl yaşarsanız öyle idare edilirsiniz.”

-Biz Anadolu toplumu nasıl yaşıyoruz ki partiler din olmuş cemaatler mezhep ideolojiler ırk ???

Peygamber Efendimiz buyuruyor ki;”Kişi sevdiğiyle beraberdir.”

-Biz Türkiye halkları ne olduk ki bizden olmayanlara aşık olduk,biz ne olduk ki dün boğazımızı kesenlerden bugün medet umar olduk.

Peygamber Efendimiz buyuruyor ki;”Sizin idarecileriniz sizin nisbetinizdedir.”

-Bu toplum nezaman kul hakkı yedi ki şimdi kul hakkını hiçe sayanlar tarafından yönetiliyor??

Peygamber Efendimiz buyuruyor ki;”Kimki bir kavme benzerse kıyamet günü o kavm ile haşrolur.”

-Biz son ikiyüz yıldır biz olmadık,özellikle son dönemler bizden olmayan farklı topluluklar içerisinde bulunmak hatta kullanılmak bu asil toplumu dejenere etmiştir.Önce NATO,BM,GÜMRÜK BİRLİĞİ VE şimdide AVRUPA BİRLİĞİ.Tamamı bize zarar vermiştir.(Bu birlikteliklerin enbüyük propagandasını sözde dindar partiler (AP,DP,DYP,ANAP ve AKP) yapmıştır.

Peygamber Efendimiz buyuruyor ki;”İlim Çin’de olsa alınız.”

-Biz Çin’den ilim değil borç para almayı tercih ettik.

Peygamber Efendimiz buyuruyor ki;”Allah’ın huzuruna dünyalık borçla çıkmayın,borçlu ölen kabir azabından kurtulamaz alacaklı helal etmediği sürece.”

-Şimdi bizim toplum öyle oldu ki 120 ay taksit kredi borcuna giriyor.120 ay daha yaşayacak garantisi varmış gibi.Toplumu bu borç alışkanlığına bir nebzede olsa idareciler sebep olmaktadır.2014 te bir başbakan kredi kartı kullanıcılarının kendileri döneminde arttığını anlatarak durumdan mutluluk duyuyor.Halkını borçlu yaşama yönlendiren idarecilere yazıklar olsun.

Peygamber Efendimiz buyuruyor ki;”Zina yapana ve zinayı yayana lanet olsun.”
-2006 da zinayı serbest bırakan hatta genelevlerine kayyum atayan zihniyete lanet olsun.

Peygamber Efendimiz buyuruyor ki;”İşçinin hakkını alnının teri kurumadan veriniz.”
-İşçinin hakkını 1604 liraya kilitleyen sosyal haklarını vermemek için hertürlü hileye giren zihniyet milyonların hakkını mahşer günü nasıl vereceksin??

Peygamber Efendimiz buyuruyor ki;”Vatan sevgisi imandandır”
-Kendi hırsları uğruna bu vatanı bölücülere peşkeş çeken,vatan topraklarına binlerce Haçlı ordularını konuşlandıran zihniyet bu vatana düşmanlığın bedelini dünyada ve ahirette mutlaka ödeyeceksin.

Peygamber Efendimiz buyuruyor ki;”Bir insanı öldüren tüm insanlığı öldürmüş gibidir.”
-2003 ten itibaren Türkiye üzerinden 1 milyon Iraklının 200 bin Afganistan lının 500 bin Suriye linin 150 bin Libyalının ölümüne sebep olan zihniyet Sen kıyamete kadar insanlığın katili olarak anılacaksın.
Peygamber Efendimiz buyuruyor ki;”Kumarda hayr arayan domuz kanı içmiş gibidir.”

-2010 dan itibaren kumarhanelere serbestlik getiren şans oyunlarını artıran insanların hayalleri ile oynayan zihniyet keşke şarap içsenizde domuz kanı içmeseniz.

SON OLARAK 

Peygamber Efendimiz buyuruyor ki;”DİN NASİHATTIR.”

-inandığımız din bize iyiliği doğruluğu güzelliği ve adaleti emreder bu sebepten kişi inandığını yaşamalı ve anlatmalı.Dine enbüyük ihanet din üzerinden çıkar elde etmektir.Kuranda buyuruluyor ki;”Ey İman edenler İMAN EDİNİZ.”( Demek ki iman ettiğini zanneden nicelerinin İmanlarını tazelemeleri gerekir.)

UYANMAK VE UYANDIRMAK ÜMİDİYLE ...
Allah’a emanet olun