Muhsin Köse

Muhsin Köse


Ezanlar Türkçe Okunsun Eşekler Türkçe Anırsın

30 Kasım 2018 - 11:40

Globalleşen dünyada hala bağnaz fikirler en yüksek makamlarda var olmaya devam ediyor. Bölücülüğün her türlüsü ile mücadele ettiğimiz bu günlerde birileri çıkıp bu toplumun değerlerini kritik noktalarını yok saymaya devam ediyor. Acaba kasıt mı var yoksa akli dengesinde sorun mu var?

Bence kasıt var, konsolosluk görevinde bulunmuş olan birisinin aklidengesi tamdır zannımca.Toplumsal örf ve kültürümüz nasıl ki vazgeçilmezimiz ise evrensel inanç değerlerimizde vazgeçilmezimizdir. Bu vatan batının sözde modern anlayışı ile değil iman gücü ve kuvai milli ruhuyla kurtarılmıştır. Kimse birilerine muhalefet yapayım derken dini değerlere düşmanlık yapmaya kalkışmasın. 

Bu ülkede dini hassasiyetlere düşmanlık insanlığa düşmanlıktır vatana düşmanlıktır, hatta hangi partide olunursa olunsun Mustafa Kemal’e kuvai milliye ruhuna düşmanlıktır. Kendisini Atatürk ve CHP adına ön plana çıkarıp da bu toplumun değerlerine düşmanlık yapan aciz bilmez mi ki Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu zaman Gazi Mustafa Kemal Atatürk bizzat şahsi parası ile Elmalılı Hamdi Yazıra “ELMALILI TEFSİRİ” adında Kuran-ı Kerim’in tefsirini yazdırmıştır. 

Yine bu aciz bilmez mi ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk yine şahsi parası ile Ömer Nasuhi Bilmen’e ehlisünnet itikadı Hanefi mezhebine göre islam ilmihali yazdırmıştır. Kimse milli kimliğimiz üzerinden manevi değerlerimize düşmanlık yapmaya kalkmasın. Ne hikmetse her seçim arefesinde muhalefet partilerinden gizli bir AKP’li çıkar kendi partisinin fikriymiş gibi ortaya yumurtlar AKP’yi gizlice kurtarma çalışmasına geçer. Muhalefet partilerinin içine sızmış Bu gizli AKP’liler aslında İzmir’de Yunan’dan Ardahan’da Ermeniler’den Karadeniz’de Rumlar’dan kalmış artıklardır.
   
EY ARDAHAN’DAN KALMIŞ ERMENİ ARTIĞI ŞUNU İYİ BİLESİN Kİ BU TOPLUM AÇ KALIR AÇIKTA KALIR LAKİN DİNİ VE MİLLİ DEĞERLERİNDEN TAVİZ VERMEZ. Senin gibileri yüzünden toplumun araştıramayan kesimi dini kullanan partiyi dindar zannederek kendisini aldatan partiye oy vermek zorunda kalıyor.  TÜRKÇE EZAN demek bu toplumu geri dönüşü olmayan bölmeye teşvik etmek demektir. Sen Türkçe ezan istersen birileride Kürtçe ezan gürcüce ezan ister. Aslında şuan okunan Ezanı Şerif Emevi Arapçası değil evrensel ilahi lisandır. Kuran-ı Kerim lisanı dahi normal Arapça değil Arapların bile tefsirine ihtiyaç duyduğu evrensel ilahi bir lisandır.

 TÜRKÇE EZAN çoğu zaman Türkiye siyasetinde siyasi malzeme olmuş ve kim gündeme getirmişse halk tarafından tokatı yemiştir. Hatırlayalım büyük törenlerle MHP ye katılan eski DGM başsavcısı NUSRET DEMİRAL bir basın konuşmasında biz iktidara gelirsek ezanı Türkçe okutacağız dedikten sonra Alparslan Türkeş mikrofonu önünden çeksede partisini baraj altında kalmaktan kurtaramamıştı. Ezanın Türkçe okunmasını istemek milliyetçilik değil kafatasçı faşistliktir. Sen müslüman mabedinde ezanı Türkçe istersen kilisede, havra ve sinagoglarda da Türkçe ayin istemek zorunda kalırsın. Bu durumda evrensel değerler için katliamdır. Bu toplumun hassasiyetini anlayamayan siyasetçi devlet yönetimine talip olmasın. 

KEMAL KILIÇDAROĞLU nu ve genel başkan yardımcısını tebrik ediyor şükranlarımızı sunuyoruz Türkçe ezan konusunda gerekli tepkiyi verdikleri için. Fikrin ve ideolojin ne olursa olsun toplumun değerlerine saygı en önemli unsurdur. Kemal Kılıçdaroğlu CHP’de Atatürk harici ithal bazı fikirleri sesleri kısarak CHP’deki özüne uygun olmayan bazı tabuları yıkmıştır. Dinin suistimal edildiği bugünlerde yeni bir suistimale fırsat vermeyerek halkın hassasiyetine sahip çıkması takdire şayandır. Artık din üzerinden kimse siyasi rant elde edinemeyecek.

  Dindar zannedilen bir zümrenin dine ençok zulmü yaptığı bu dönemde bu kesimin ekmeğine yağ sürmek büyük bir acizlik basitlik ve ihanettir.

 Sözlerini Cebrail Aleyhisselam ın getirdiği Ezanı şerif ile Ayyıldızlı bayrağımızın altında halkların kardeşliği içerisinde BÜYÜK TÜRKİYE CUMHURİYETİ sonsuza kadar var olacak hiçbir fitne düşüncelerine fırsat vermeyecektir Allah’ın izniyle.

 Selam ve dua ile ALLAHA EMANET OLUN