Muhsin Köse

Muhsin Köse


Yerel Seçimlere Hazırlanırken

19 Ağustos 2018 - 09:51

Demokratik yönetime ortak olurken halkın ilk basamağıdır yerel seçimler,adeta küçük bir hükümet kurulur beldede ilçede il de büyükşehir de..Tatlı hummalı bir telaşa olur halkın içinde.Devlet Başkanı olacak mış gibi muhtar adayları milletvekili adayı gibi aza adayları,nekadar güzel bir özgüven.

Tabii ki yerel seçim denince akla gelen ilk tema belediye başkan adayları ve onların ekibi olacak olan meclis üyesi adayları.Onbeş sene öncesine kadar belde dediğimiz bölgelerde de belde belediye başkanları ve meclis üyesi seçimi de yapılıyordu keşke devam etseydi.

TÜRKİYE DEMOKRASİYİ BELDELERDE ÖĞRENDİ. Ege’nin incisi İzmirimizde 30 ilçe ve büyükşehir belediye seçimleri yapılacak, bu yıl çok daha çekişmeli beklenen yerel seçimin ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını Allah’tan temenni ediyoruz.Ege’nin incisi İzmir, İzmir’in incisi Kemalpaşa. İlçemiz Kemalpaşa her zaman yerel seçimleri gerçek bir demokrasi anlayışı içerisinde atlatmış Türkiye’mize model olmuştur. 30 köy 5 belde ve ilçe merkezinde yapılacak yerel demokrasi yarışında birbirinden kaliteli adaylarımız seçime katılacaklardır, aday olmadan öncede aday adaylığı yarışı da ilçemizde temsil edilen partilerde hareketliliğe sebep olmuştur. Şuana kadar elimize gelen bilgilere göre ençok aday adayı Cımhuriyet Halk Partisinde görülmektedir,daha önce adaylığı açıklanan ancak şuan sessizliğini koruyan mevcut belediye başkanımız Arif Uğur lu nunda AKP den aday olması beklenmekle birlikte AKP heran bir sürprizde yapabilir. Mhp’nin AKP’yi destekleyeceği iddiası ilçe yönetimince kendi adayımızı destekleyeceğiz açıklaması ile doğruluğunu kaybetmiştir. Kemalpaşa’da kilit konumda olması beklenen İYİ Parti’de ise aday adaylığı konuşulan hemşehrilerimiz ile karşılaşmaktayız. Kemalpaşa’da hangi aday kazanırsa kazansın kendisine örnek gösterilecek efsane belediye başkanı MEHMET ALİ ÖZÜDOĞRU NUN Partisi SAADET PARTİSİNDE DE ÖZÜDOĞRU başta olmak üzere aday adayları konuşulmaktadır.Saadet partisinin oy oranı ne olursa olsun Kemalpaşa da siyasi kaderi belirleyecek tek partidir.Herkesin gönlüne taht kurmuş olan MİLLİ GÖRÜŞ bu takdiri yerel yönetimlerdeki başarısı ile kazanmıştır.Milli Görüş hareketinin uzlaştırıcı birleştirici yapısını bütün siyasi partilerin örnek almasını arzu etmekteyiz.

Peki partimiz ne olursa olsun adayımız kim olmalı??

-Kesinlikle ilçe dışından ithal aday olmamalı (CHP ve SAADET PARTİSİ bu konuda çok başarılı partilerdir).
-Hangi partiden aday olursa olsun herkesim ile ilişkisi diyaloğu mutlaka olmalı (ÖZÜDOĞRU Başkan gibi)
-Aday bürokrasiyi iyi bilmeli ilçe menfaatine Büyükşehir’i veya hükümeti etkileyecek aday olmalı
-Aday mutlaka milli ve manevi değerlere bağlı olmalı veya karşısında olmamalı
-Aday kazandığı taktirde herkesimin başkanı olacağı bilincinde olmalı. ( bir defasında bir başkana Kutlu Doğum programı için otobüs desteği istedik bize tatlı birşekilde ellerinde araç olmadığını söylediler bizde saygı duyduk,tam kalkıyorduk ki Kemalpaşa bayanlar voleybol takımı yöneticisi gelerek otobüs desteği istedi o an bizi orada unutan Başkan hemen talimat vererek voleybol takımı için araç tahsil edilmesini istedi.Bu şekilde ayırım yapacak bir aday olmamalı ilçemizde)
-Aday kim denildiği zaman adayın zenginliği akla gelmemeli
-Aday hangi partiden olursa olsun ATEİST OLMAMALI,bu toplum inançlı bir toplum
-Adayın çalışma arkadaşları ihaleci olmamalı
-Aday mal beyanında bulunmalı
-Aday beraber çalışacağı meclis üyesi adaylarını herkesimden göstermeli
-Aday kazanmadığı taktirde de halk ile içiçe olmalı halkın öneri ve şikayetlerini takib etmelidir
-Aday partili olabilir ama partici olmamalı 
-Aday partisindeki aday adayı arkadaşlarını ötekileştirmemeli
-Aday cenaze namazlarını propaganda yeri olarak görmemeli. 
-Adayları içerisinde istediği kişiyi aday koyamayan herhangi bir partinin ilçe yönetimi kendi adayının karşısında çalışmamalı,böyle bir yaklaşım siyasi ahlaksızlılıktır. 

“Rüşvet alanda verende melundur”  hadisi Şerif’ine uyacak bir belediye başkanı seçebilmemiz temennisiyle Allah’a emanet olun.

Selam ve dua ile