Muhsin Köse

Muhsin Köse


Türkiye'de Siyaset- Türk Halkında Siyaset - Halkın Siyasi Ahlakı

29 Haziran 2018 - 08:50

Elhamdulillah güzel ülkemizin kaldıramayacağı bir sorun ile karşılaşmadan tatlı bir seçimi daha geride bıraktık.Türk demokrasisinde bir ilkti aslında bu seçim CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ seçimi. Kaliteli Türkiye sevdalılarının yarıştığı bir seçim.Kürt böreği Türk kahvesi tadında bir seçim. Seçimlerde fazlaca renklilik görmek beni çok mutlu etti.Saadet Partili, İYİ Partili ve CHP’li gençlerin kafkas dansı ve niceleri..
.

Bu seçim biraz da biraz da arınma ve barışma seçimiydi, Temel Karamollaoğlu belediye başkanlığı dönemindeki Madımak lekesinden kurtulurken sol kesim de Saadet Partisi sayesinde adeta dindar kesim ile barıştı.Türk siyasetinde yeni bir atmosfer oluştu bu seçimle.Özlenen beklenen atmosfer aslında. Bu seçim ile çok renkli bir meclise kavuştuk. Önümüzdeki dönemde mecliste fazlaca kapışmalar aynı vekillerin meclis lokantasında da fazlaca gülüşmelerini göreceğiz. 550 olan vekil sayımız 600 oldu, bakalım halkın yeterli sözcüsü olabilecekler mi?

Sonuç her açıdan hayırlı olsun, seçimin galibi yine AKP ve Cumhurbaşkanı RECEP TAYYİP ERDOĞAN. Rakamsal olarak galip, teveccüh olarak galip değil çünkü Cumhurbaşkanı oy oranı ile milletvekili oy oranı çok farklı. Bu durum AKP için bir ikazdır adeta. İnşeallah bu ikaz dikkate alınır. 

Bu seçim sürecinin en popüleri TEMEL KARAMOLLAOĞLU idi şüphesiz, 78 yaşında, bir genç gibi teknolojiyi kullandı ve enerji doluydu. 

En samimisi MUHARREM İNCE idi halkın dertlerine tamamen hakimdi. 

En korkusuzu MERAL AKŞENER idi her mitingde erkekseniz gelin beni alın diyordu. 

En ağır adamı DEVLET BAHÇELİ idi kendinden emin. 

En rahatı tabii ki RECEP TAYYİP ERDOĞAN’dı sanki sonucu biliyor gibi. 

En zorlu şartlar altında seçime katılan DEMİRTAŞ ve en zavallısı PERİNÇEK’ti.CHP’lilerin imzası ile aday gösterilen Perinçek sürekli sol gösterip sağ vurdu ve sonucu gördü.

Siyasetin genel olarak yapısı bu iken peki biz halk birbirimize karşı nasıldık seçim boyunca???

Yazımın anafikri bu sorunun cevabı aslında...

 Bu seçimde en mağdur olan ençok onuru kırılan insanlar SAADET PARTİLİLER’dir. Saadet Partililer’e PKK yakıştırması FETÖ yakıştırması yeşil komünist yakıştırması ve daha nicelerini yaptılar... 28 Şubat’ın aktörlerinin bile özür dilediği Temel Karamollaoğlu’na eskiden bizde milli görüşçüydük diye bir kısım zavallı İngiliz Temel yakıştırması yaptı. YAZIKLAR OLSUN, 53 yıl önce müslüman olan eşine hertürlü hakaretleri yaptılar YAZIKLAR OLSUN!!!

Seçim bitti ve biz CHP’li esnaf komşumla MHP’li mahalle komşumla Saadet’li camii arkadaşımla AKP’li iş arkadaşımla başbaşa kaldık. Ankaradakiler ne düğünümüze yetişir ne de cenazemize ama benim komşum düğünümde oynar cenazemde ağlar!!! Seçimi bitirmiş olmamıza rağmen hala halk içerisinde gezen kaba sözcükler birbirimizi üzmektedir. Sonuç ne olursa olsun halkın iradesine saygı duyarak seçim kargaşasını ve kırgınlıklarını bir kenara bırakarak kaldığımız yerden devam edelim Kafkas barı oynamaya, Kürt böreği yemeye ve Türk kahvesi içmeye... Biz elhamdulillah müslümanız ve bu vatanın bireyleriyiz. Hepimiz ülkemize daha iyi hizmet edebilmek için yarıştık ve yarış bitti şimdi kenetlenmenin kaynaşmanın vakti.
   
Bu vesile ile ilçemizden milletvekili seçilen Sayın YAŞAR KIRKPINAR’ı tebrik ediyor, ilçemize vefasını bekliyoruz,Aaynı şekilde CHP KEMALPAŞA İLÇE TEŞKİLATINInın  birlik ve beraberliğini, MHP ve Ülkü ocaklarının samimi birleştirici yapısını, başta Şuurlu Gençlik Derneği olarak tüm sivil toplum kuruluşlarımızın herkesi kucaklayıcı çalışmalarını tebrik ediyor saygılarımı sunuyorum.
  
ALLAHA EMANET OLUN