Yavuz Artuğ

Yavuz Artuğ


Siyasiler Ne Vaadediyor?

28 Şubat 2019 - 13:27

Kemalpaşa’da siyasilerle le yapmış olduğumuz ve yapacağımız toplantılar da halkın taleplerini dile getirerek mahallelerimizim yaşam alanlarını korumak için kendilerinin karar vermesi ve bu doğrultuda yaptığımız toplantılar halkın katılımıyla çok verimli geçmiştir.

İlk toplantıyı sadet partisi adayı sayın Özüdoğru ile yaptık kentsel dönüşüm bölgesinde yaşayan vatandaşların yüzde seksen değil yüzde doksan oranında ikna edilmesi gerektiğini söyledi. Özüdoğru ayrıca belediye başkanı seçilmem durumunda iki mahallede yaşayan vatandaşların  sorunlarını yasal yollardan çözüme kavuşturulmaması halinde bel kahveye on bin kişi işe yatarız başlarında da bende yatarım dedi sorunun halk isteği sekilde çözülmesi için elinden geleni yapacağı sözünü verdi.

İkinci toplantıda ise sayın Rıdvan Karakayalı halkımıza şu sözleri verdi; halkın istemediği hiçbir şeyin altına imza atmayacağını belirtti. Karakayalı ilk yapacağı icraatın mülkiyet sorununu çözmek olacağını belitti. Bunun için mahallelerde mülkiyet çözüm bürolarını açacağını belirtti bu bürolarda dernek ile birlikte çözüm üreteceklerini belitti.

Yapacağımız üçüncü tolantıya da sayın Arif Uğurlu’ya da toplantı amaçlı talepte bulunduk. Cevap beklemekteyiz sayın Arif Uğurlu’nun da aynı duyarlılığı da göstermesini umuyoruz 

Mahallelerin ortaklaştırdığı talepleri 

1) Mahallelilerimizin alım gücü düşünülerek, yasalardan doğan haklarımız doğrultusunda tapu devirlerinin hak sahiplerine hemen yapılması ve böylece mülkiyet sorunlarımızın çözülmesi.                                                                 
2) Devamında katılımcılık ilkesi gözetilip, plandan etkilenenlerin etkin katılımı sağlanarak, kamu, kurum ve kuruluşlarının, üniversitelerin, odaların görüş ve önerileri de dikkate  alınarak, planların, Kemalpaşa İlçesinin tamamını kapsayacak biçimde mahalleliler ile birlikte yapılması.                                                                
3) Riskli alan kararı gerekçe gösterilerek,  kamusal hizmet getirilmeyen mahallelerimizin,  kamusal hizmetlerden faydalanmasının önündeki engellerin, hiçbir dayatma ve sözleşme getirilmeden kaldırılması.

4) Mahalle halkının kültürel yapılarını korunması Yaptığımız toplantıların sonuçları halkın yoğun katılımıyla ve iki siyasi partinin de samimi ve duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederiz.