Necdet Bekleri

Necdet Bekleri


Yaklaşan Yerel Seçimler ve Halkımız

29 Aralık 2018 - 11:42

Sosyal belediyecilik,bu kavrama alışıp bunu hayata geçirmemizin gerekli olduğunu düşünüyorum. Sadece park bahçe yapmak,kaldırım taşı döşemek,çöp toplamak bir hizmet değildir. Bunlar zaten yerel yönetimin asli görevidir. 

Herşeyden önce seçilmiş bir belediye yöneteceği yerleşim yerini çok iyi tanıyıp analiz etmeli.  Yurttaşlarının bir profili oluşturulmalı. Örneğin ilçemizde kaç tane otizmli çocuk var biliyormuyuz?Biz geçimimizi nasıl sağlıyoruz?  Tarım mı hayvancılık mı emek yoğun mu çalışılıyor?

Bu haritanın belirlenmesi yerel yönetimlerin işini kolaylaştıracaktır. Gerçek sosyal belediyecilik adına belediyemiz bünyesinde kurulacak bir veterinerlik birimi bölgesel hayvancılığın gelişmesine katkıda bulunacaktır. 

Tarımda bilinçlendirmeyi artırıp daha kaliteli ürün üretmek konusunda bilinçli bir toplum oluşturulmalı. Yöneticilerin halka inerek yapacağı yönetim halkın bunu hissetmesi çok önemli diye düşünüyorum. Yurtdaşlarını iyi tanıyıp analiz eden yönetim halkın ne istediğini daha iyi bilir. Yapacakları işler daha da kolaylaşır. Bu ana konular dışında naçizane küçük önerilerim olacaktır 

Gelmesi planlanan üniversitenin somut hayata geçirilmesi...

İlçemizin gerçek bir engelli haritası oluşturup eğitim,sağlık ekipman,^altyapı ihtiyaçlarının belirlenmesi...

İlçemizde kurulacak bir hayvan barınağı..
Cuma pazarının kurulduğu gün Atatürk Mahallesine düzenlenecek otobüs seferleri(ücretsiz) mahalle sakinlerinin iki kilo fazla meyve alımını sağlayacaktır. 

Öğrenci kardeşlerimizi bilinçli birer birey olmaları adına ağaç dikmeleri adına bir hatıra ormanı oluşturmak. Seçime katılacak tüm adaylara başarılar dilerken bizde sandığa mutlaka gitmeliyiz.