Yıldırım: Siz de Bizimkini Yapın

Dün AKP grubunda bozkurt işareti yapan Başbakan Binali Yıldırım, grup toplantısı sonrasında 'Neden Bozkurt işareti yaptınız?' sorusuna cevap verdi.

Yıldırım: Siz de Bizimkini Yapın
22 Şubat 2017 - 11:48

Dün, AKP grup toplantısında ülkücülerin, “bozkurt” işaretini yapan Başbakan Binali Yıldırım, "MHP’liler, ‘bizden bahsedin’ dedi ben de işaret diliyle onlardan bahsettim” dedi. Başbakan, “Onlar da bizim işaretimizi yapsınlar" çağrısı yaptı. Yıldırım, “Sizin işaretiniz nedir?” sorusuna, beş parmağı açık şekilde elini havaya kaldırıp halkı nasıl selamladıklarını gösterdi ve “Bizim işaretimiz böyle” diye ekledi.

Yıldırım, grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yıldırım'ın görüşlerini köşesine aktaran Milliyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Serpil Çevikcan'ın yazısı şöyle:

Ak Parti, cumartesi günü büyük bir organizasyonla referandum kampanyasını başlatacak.
Kampanya başladıktan sonra, “evet” tercihinin ivme kazanacağı görüşü hakim.

CHP’de de hazırlıklar tamamlanıyor.
Meclis’te de parti gruplarının, kulislerin nabzı sadece referandum için atıyor.
Dün, Ak Parti grup toplantısında ülkücülerin, “bozkurt” işaretini yapan Başbakan Binali Yıldırım da kuliste en çok konuşulan isimdi.

"Bizim işareti yap dediler, yaptım"
Yıldırım, konuşmasından sonra ayaküstü sohbetimizde, her zamanki esprili üslubuyla sorularımızı yanıtladı.

Bozkurt işaretinin anımsatılması üzerine, işaret dilini, sembolizmi anımsatarak, “Engelliler için işaret yaptım. ‘Evet’ anlamına geliyor. MHP’liler, ‘bizden bahsedin’ dedi ben de işaret diliyle onlardan bahsettim” karşılığını verdi.

Yıldırım, “Herhangi bir kaygıyla yapmadınız yani” denilmesi üzerine, “Ne kaygısı olacak? ‘Bizim işareti yap’ dediler, ben de onların işaretini yaptım” ifadesini kullandı.

Başbakan, “Onlar da bizim işaretimizi yapsınlar” deyince, “Sizin işaretiniz nedir?” diye sorduk.

Yıldırım, beş parmağı açık şekilde elini havaya kaldırıp halkı nasıl selamladıklarını gösterdi ve “Bizim işaretimiz böyle” diye ekledi.