Tekstil Laminasyon ve Özellikleri

Tekstil Laminasyon ve Özellikleri
22 Mayıs 2019 - 14:46

Laminasyon uygulamaları tekstil sektöründe de kullanım alanı bulmaktadır. Özellikle yeni bir ürün elde edilmesi amacı iki tarafı da yapışkan olan kumaşlar basınç ve ısı verilerek ile birleştirilerek tek bir kumaş haline getirilmektedir. Ayrıca tekstil uygulamalarında alevli sünger de kullanılır. Alevli süngerde bazı dezavantajlar bulunur. Verilen ısıdan kaynaklı süngerde çekme durumu meydana gelebilir. Bu sebeple kullanılan yöntemlerden biri de soğuk sprey laminasyondur. Son zamanların en çok tercih edilen yöntemleri arasında yer alan soğuk sprey laminasyon kumaşlara adeta bakteri kalkanı olma özelliği kazandırmaktadır.

Tekstil laminasyon özellik anlamında kullanılan kumaşın niteliğine göre özelliklere bürünmektedir. Örneğin bazı kumaşlar ısıya dayanıklı olduğu gibi bazıları UV ışınlarına karşı dayanıklı ve bazıları da neme dayanıklı olabilir. Önemli olan kullanılan kumaşın kimyasal maddeler ile etkileşimi sonucunda elde edilen ürünün niteliği olmaktadır.

Tekstil Laminasyon Hizmeti
Soğuk ya da alevli olması fark etmeksizin tekstil sektörüne hizmet veren öncü firmalardan olan Teknolam’ın uygulamaları için https://www.teknolamlaminasyon.com.tr/tekstil-laminasyon bağlantısını inceleyebilir ve bu anlamda firmadan profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.