Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, kademeli normalleşmenin yol haritasını açıkladı! İşte kalkan kısıtlamalar

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, kademeli normalleşmenin ele alındığı Kabine toplantısı sonrası açıklama yaptı. Birçok kısıtlamanın kalktığını açıklayan Erdoğan, “Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde kalkarken, yüksek ve çok yüksek riskli illerde pazar günü olarak sürecek“ dedi.

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, kademeli normalleşmenin yol haritasını açıkladı! İşte kalkan kısıtlamalar
02 Mart 2021 - 00:07

Türkiye günlerdir kontrollü normalleşme sürecini başlatacak kararların açıklanacağı 1 Mart'ı bekliyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni döneme ilişkin kararların alındığı Kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

İşte kalkan kısıtlamalar;Hafta sonu kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kaldırılırken yüksek ve çok yüksek riskli illerde pazar günü devam edecek. Akşam 21 ile sabah 5 arası kısıtlama sürecek. Türkiye genelindeki ilkokullarda 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacak.Düşük ve orta riskli illerde diğer kademelerde de eğitime başlanacak. Yüksek ve çok riskli illerde sadece liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacak.Çok yüksek riskli iller dışında kafe ve restoranlar faaliyetlerini sabah 7 ile akşam 19 saatleri arasında yüzde 50 kapasite ile sürdürecek.Kamunun çalışma saatleri tüm Türkiye'de normale dönecek.65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlarımız ile ilgili düzenleme düşük ve orta illerimizde kaldırıldı.Halı saha ve havuz gibi yerler düşük riskli illerde sabah 9 ile akşam 19 arasında faaliyetini sürdürecek.