Sigara Fiyatlarına Zam Yapıldı!

Türkiye'de sigara satışı yapan iki büyük gruptan birinin bugünden itibaren geçerli olmak üzere yaptığı zam, tiryakilerin keyfini kaçırdı.

Sigara Fiyatlarına Zam Yapıldı!
03 Ağustos 2019 - 14:48

Bugünden geçerli olmak üzere bazı sigara markalarına 3 TL zam yapıldı. Türkiye'de sigara satışı alanında iki büyük gruptan biri olan firmanın sigaralarına zam yapması ile birlikte en pahalı sigara fiyatı 18 TL seviyesine geldi. 2019 Temmuz ayında yapılan ÖTV zammının ardından sigara fiyatlarında bir zam daha yapıldı.

Sosyal medyada sigara zammına tepki gösteren vatandaşlar, Et ve Süt Kurumu’nda 1 kilogram kıymanın fiyatının 32 TL ve 2 paket sigaranın da 36 TL olduğu bilgisini paylaştı. Sigara satan iki büyük gruptan birinin yaptığı 3 TL zam bugünden itibaren fiyatları yansıyacak. Böylelikle söz konusu grubun satmış olduğu sigara; 3 TL zam ile birlikte 13 TL'den 16 TL'ye yükseldi.

Türkiye'de sigara satışı yapan diğer bir grubun ise 1 Eylül 2019 tarihinden itibaren sigaraya zam yapacağı belirtiliyor. Sigara tiryakileri ise yapılan zam ile ilgili olarak sosyal medyada büyük tepki gösterdi.