Özhaseki: Abdullah Gül yeni parti kurmaz

Mehmet Özhaseki: Abdullah Gül saygı duyduğum bir insan. Yıllardır süren arkadaşlığımız var, abi diye hitap ettiğimiz birisi ve kardeşi yakın arkadaşım. Parti kuracağını zannetmiyorum. Nasıl bir açık var ki yeni bir parti kurulsun.

Özhaseki: Abdullah Gül yeni parti kurmaz
12 Mart 2019 - 14:27

AK Parti Ankara adayı Mehmet Özhaseki, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün parti kuracağı iddialarıyla ilgili olarak, “Ben şahsen Sayın Gül’ün bir parti içinde yer alacağını zannetmiyorum” dedi.

Habertürk TV canlı yayınında soruları yanıtlayan Özhaseki, Gül ve AKP’nin kurucu kadrosunda yer alan bazı isimlerin yeni parti kuracakları iddialarına ilişkin, “Eğer böyle bir şey olursa, tavrımız çok net olur. Ben yeni parti kuracağını sanmıyorum” yorumunda bulundu.

Gül ile 1-2 yıldır görüşmediğini de kaydeden Özhaseki, şöyle devam etti, “Saygı duyduğum bir insan. Yıllardır süren arkadaşlığımız var, abi diye hitap ettiğimiz birisi ve kardeşi yakın arkadaşım. 1-2 yıldır görüşemiyoruz. Sadece düğünlerde, cenazelerde görüşüyoruz. Parti kuracağını zannetmiyorum. Benim düşüncem bu. Yörüngem belli ve doğru bulmam. Nasıl bir açık var ki yeni bir parti kurulsun.”