Onu AKP de Kabul Etmemiş

Celal Kılıçdaroğlu boşuna rabia yaptı...

Onu AKP de Kabul Etmemiş
10 Ocak 2017 - 10:17 - Güncelleme: 10 Ocak 2017 - 10:29

Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklamalarla gündemden düşmeyen kardeşi Celal Kılıçdaroğlu hakkında AKP'ye kayıt yaptırdığı iddiaları asılsız çıktı. AKP'den yapılan açıklamayla Celal Kılıçdaroğlu'nun partiye üyeliğinin kabul edilmediği ve bunun nedeninin üyeliği kabul etmenin etik olmadığı öğrenildi.

AKP'den konuyla ilgili şu açıklama yapıldı.
 
“Bugün bazı internet sitelerinde ve sosyal medyada Celal Kılıçdaroğlu’nun AK Parti’ye üye olduğu yönünde haberler yer almıştır. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Parti Tüzüğümüzün ve Teşkilat İç Yönetmeliğimizin üyelikle ilgili kurallarına göre; üyelik için talep formu doldurmak; üyelik kaydı anlamına gelmemektedir. Etik ölçütler itibariyle ismi geçen kişinin üyelik işleminin tekemmül ettirilmesine olumlu bakıl-ma-maktadır. Talep formunu alan, üyelik işlemi gerçekleşmeden süreç ikmal edilmiş gibi açıklama yapan ve bunu kamuoyu ile paylaşan İlçe Başkanımız, özensiz ve dikkatsiz davranışı sebebiyle sözlü olarak uyarılmıştır. İlgili kişinin, AK Parti'ye üyelik talebi ‘etik’ nedenlerle kabul edilmeyecektir.
 
AK Parti kuruluşundan bugüne 'üyelik' çalışmalarını titizlikle yürüten ve belli ilkeler ışığında bu başvuruları karara bağlayan bir partidir. Bu çerçevede şu hususun altını özellikle belirtmekte fayda var: AK Parti hiç kimsenin şahsi hesaplaşmasına zemin yapılacak bir Parti değildir. Partimiz aynı şekilde ‘aile mahremiyeti’nin korunmasına da büyük bir önem vermektedir.”