MHP Liderinden Erken Seçim Hakkında Açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Alparslan Türkeş’in kabrini ziyaret ettikten sonra gündeme ilişkin konularda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

MHP Liderinden Erken Seçim Hakkında Açıklama
11 Ağustos 2019 - 12:27

MHP lideri Devlet Bahçeli, Gazi Merkez Camisi'nde bayram namazını kıldıktan sonra bir grup partiliyle birlikte Alparslan Türkeş'in kabrini ziyaret etti ve ardından basın mensuplarına gündeme ilişkin açıklama ve değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye'de yaşanan siyasi sosyal ve ekonomik olayların analizinin yapılmasında yarar olduğunu ifade eden Bahçeli, iki bayram arasındaki süreçte bazı gelişmeler olduğuna dikkat çekti. Bu süreçte özellikle seçimlerin yenilenmesi, terörle mücadelenin kesintisiz devam ettirilmesi yanında ekonomik yönde politikaların tartışılır konuma getirmek istendiğini belirten Bahçeli, tüm bunlara rağmen Allah'ın himmeti ile bayrama ulaşmış olunduğunu söyledi.

Türkiye'nin ekonomik ve sosyal sorunlarını çözecek olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin birçok reformun yapılması sürecine girdiğini belirten Bahçeli, 1 Ekim 2019 tarihinde TBMM'nin açılması ile birlikte yargı reformunun yanında TBMM içtüzüğü değişikliğinin gündeme geleceğini söyledi.

“Türkiye'de şu anda seçime ihtiyaç yok”

2023 hedeflerine yönelik sürecin başlatılacağı yönünde iyimser olduğunu ifade eden Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tartışmaları üzerinden bazı televizyon programlarında erken seçimin gündeme getirilmek istendiğine dikkat çekti. Erken seçime ihtiyaç olmadığını vurgulayan Bahçeli, böyle bir seçimi düşünmenin terörle mücadeleyi aksatmak olacağını belirtti. Türkiye'de şu anda seçime ihtiyaç bulunmadığını dile getiren Bahçeli, buna karşılık terörün kökünü kazıyacak, sosyal ve ekonomik sorunları çözebilecek güçlü bir idari yapının sürekliliğine ihtiyaç bulunduğunu söyledi.