MHP'li Yalçın: Kılıçdaroğlu kamuoyunun nazarında büsbütün cüceleşmiştir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Kılıçdaroğlu, Alphonse Daudet'nin roman karakteri komik, palavracı ve düzmece aslan avcısı Tarasconlu Tartarin'e her bakımdan ne kadar da benzemektedir" dedi.

MHP'li Yalçın: Kılıçdaroğlu kamuoyunun nazarında büsbütün cüceleşmiştir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Kılıçdaroğlu, Alphonse Daudet'nin roman karakteri komik, palavracı ve düzmece aslan avcısı Tarasconlu Tartarin'e her bakımdan ne kadar da benzemektedir" dedi.

MHP'li Yalçın: Kılıçdaroğlu kamuoyunun nazarında büsbütün cüceleşmiştir
07 Şubat 2019 - 17:32

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye 'Sarayın bekçisi' diyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yanıt MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'dan geldi. Yalçın, Kılıçdaroğlu'nu 'Bekçileri aşağılamak ve küçümsemekle' suçlayarak "Tam da Kılıçdaroğlu'nu resmeden bir gaf olmuştur" dedi.

Gazete Duvar'ın aktardığı habere göre Yalçın, "Cumhur İttifakı bir iktidar ve koalisyon ortaklığı değil, seçim işbirliğidir ama Türkiye'nin aydınlık yarınlarına yapılmış akılcı bir yatırımdır. Halk da MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin ve Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eseri olan bu ittifakı millî birlik ve silkinme hamlesi olarak gördüğü için benimsemiş, hararetle kucaklamıştır" açıklamasında bulundu.

"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun uykularını kaçıran, kendisini geren ve sinir sistemini harap ederek sürekli gaf yapmasına yol açan bu hakikat, hükümet icraatı eleştirilirken bile MHP'nin neden alakasız ve ahlaksızca hedefe konulduğunu açıklamaktadır" diyen Yalçın, şöyle devam etti:

'TARASCONLU TARTARİN'E NE KADAR DA BENZİYOR'

"Cumhur İttifakının kazanımları, buna savaş açan Sayın Kılıçdaroğlu'nu, başkalarını tahkir edici ifadeler kullanarak kendi zaaflarını örtmeye ve nefsini yüceltmeye çalışan bir zavallı konumuna düşürmüştür. Sokakların güvenliğini sağlayan bekçilerin adını bile bir aşağılama ve küçümseme vasıtası olarak kullanmak tam da Kılıçdaroğlu'nu resmeden bir gaf olmuştur. Kemal Kılıçdaroğlu, Alphonse Daudet'nin roman karakteri komik, palavracı ve düzmece aslan avcısı Tarasconlu Tartarin'e her bakımdan ne kadar da benzemektedir. Babasının eşeğini boyayıp pazarda babasına satmaktan farksız bu aldatmacalara halkın kanmayacağı ortadadır. Yalanı gerçekmiş gibi söylemekten çekinmeyen Sayın Kılıçdaroğlu, bizim nazarımızda karnından konuşan adamdır."

Fransız Alphonse Daudet'nin roman kahramanı Tartarin, başkalarını kandırdığı kadar kendisini de kandıran, saf, gülünç ama bir o kadar da ilgi çekici bir karakter. Unutulmaz tiplemelerden biri haline gelen Tartarin, romancısına ede­biyat dünyasında önemli bir saygınlık kazandırmıştı.

Yalçın, Tartarin benzetmesi yaptığı yazılı açıklamasını şöyle sürdürdü:

'KILIÇDAROĞLU, KAMUOYUNUN NAZARINDA BÜSBÜTÜN CÜCELEŞMİŞTİR'

"Kendisi her he kadar inkar etse de HDP büyük illerde aday göstermeme sebebini açıklamış; karayılanlar yuvası Kandil de açık açık zillet ittifakının desteklenmesi talimatını vermiştir. Kandil’den gelecek desteğe bel bağlanarak kirletilmiş genel başkanlık koltuğu, Sayın Kılıçdaroğlu’na zaten beş numara bol gelmektedir.

CHP’nin başında eğreti ve sakil bir duruş sergilemesine aldırmadan Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’yi yakışıksız ve küçümseyici ifadelerle hedef alan Kemal Kılıçdaroğlu, kamuoyunun nazarında büsbütün cüceleşmiştir.

Kulağıyla ağzı arasındaki mesafe Ankara-Kandil arası kadar uzaklaşmış bulunan Sayın Kılıçdaroğlu’nun hâlâ genel başkanlık koltuğunda oturabilmesi, CHP'nin içine düştüğü romansı perişanlığın en güçlü delilidir.

'KILIÇDAROĞLU'NUN ÜLKÜCÜLERE YARANMA VE HOŞ GÖRÜNME SÖYLEMİ DE UTANMAZCA VE RİYAKÂRCA'

Sayın Kılıçdaroğlu’nun MHP’den ayrıştırma hevesiyle Ülkücülere yaranma ve hoş görünme söylemi de utanmazca ve riyakârcadır. CHP Genel Başkanının, ülkücülerin hissiyat ve fikirlerini tesir altında bırakacağı zannı, kâmil bir Müslüman’ın mürtet olabileceğine inanmak kadar batıldır. Ülkücüler niyet okuyucusu değillerdir ama Kemal Kılıçdaroğlu ve avenesinin kendileri hakkındaki gerçek düşüncelerini iyi bilirler.

'CHP BOYUNUN VE OYUNUN ÖLÇÜSÜNÜ POLİTİKANIN EBEDÎ TERZİSİ OLAN MİLLETTEN ALACAKTIR'

CHP, 31 Mart 2019 günü hem boyunun hem de oyunun ölçüsünü politikanın ebedî terzisi olan milletten alacaktır. HDP ile kripto iş birliği planı, CHP'nin elinde patlayacak bir saatli bombadır. Bu parça tesirli bombadan en çok da yancısı İP etkilenecektir.

MHP lideri Devlet Bahçeli’yle uğraşmaksa başını sert kayaya çarpmaktır ki bunun sonu, akli dengesini yitirmek ve siyasi mecnuna dönüşmek olacaktır."


YORUMLAR