Melih Gökçek Hakkında Silahlı Terör Örgütü Üyeliğinden Savcılığa İhbarda Bulunuldu!

Melih Gökçek hakkında savcılığa ihbarda bulunduğunu açıklayan eski Yarbay Mehmet Alkan, Twitter hesabından konuya ilişkin açıklama yaptı.

Melih Gökçek Hakkında Silahlı Terör Örgütü Üyeliğinden Savcılığa İhbarda Bulunuldu!
07 Ağustos 2019 - 14:53

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa ettirilen Melih Gökçek hakkında eski Yarbay Mehmet Alkan tarafından suç duyurusunda bulunuldu. Hatırlanacağı üzere, şehit kardeşinin cenaze töreninde gösterdiği tepki nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetleri'nden KHK ile ihraç edilen eski Yarbay Mehmet Alkan, suç duyurusunda bulunduğunu Twitter hesabından paylaştı.

Alkan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bülent Arınç'a göre parsel parsel satan”, “Mehmet Metiner'e göre siyasi ayaktan olduğu için istifa ettirilen” ve “buna rağmen hala CHP'ye saldıran Melih Gökçek” hakkında silahlı terör örgütü üyeliğinden Ankara Terör Savcılığı’na ihbarda bulunduğunu belirtti.

Bilindiği üzere, 2015 yılında Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde PKK teröristleri ile girdiği çatışmada şehit olan Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan'ın cenaze töreninde konuşan ağabeyi Mehmet Alkan, hükümete yönelik olarak tepki göstermişti. Ardından 1 Eylül 2016 tarihinde yayınlanan KHK ile TSK'dan ihraç edilen Mehmet Alkan hakkında FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla dava açılmış ve eski Yarbay Mehmet Alkan yargılandığı davada suçsuz bulunarak beraat etmişti.