Kadıköy Sivil Galatasaray İnisiyatifi'nin, paylaşım tepkisine Kadıköy Belediyesi'nden yanıt geldi

Kadıköy Sivil Galatasaray İnisiyatifi, Cumhuriyet gazetesine tam sayfa ilan vererek Kadıköy Belediyesi’nin, “Fenerbahçe’nin resmi organı gibi tavır sergilediğini“ belirtti. Kadıköy Belediyesi ise, paylaşılan bildirinin bilgilendirme amaçlı olduğunu ifade etti.

Kadıköy Sivil Galatasaray İnisiyatifi'nin, paylaşım tepkisine Kadıköy Belediyesi'nden yanıt geldi
27 Şubat 2020 - 15:46

Kadıköy Belediyesi'nin Fenerbahçe ve Galatasaray arasındaki derbi maçtan önce resmi Twitter hesabından paylaştığı iletiye, Kadıköy'de yaşayan Galatasaraylılar tarafından oluşturulan 'Kadıköy Sivil Galatasaray İnisiyatifi'nden tepki geldi.

Cumhuriyet gazetesine tam sayfa ilan veren Kadıköy Sivil Galatasaray İnisiyatifi, Kadıköy Belediyesi'nin, Fenerbahçe'nin resmi organı gibi tavır sergilediğini belirterek, seçmenlerinin en temel haklarını pervasızca umursamamaya devam ettiği savunuldu.

İlanda, Kadıköy Belediyesi'nin bir süreden bu yana sergilediği tavrın artık katlanılamaz hale geldiği belirtildi.

Kadıköy Sivil Galatasaray İnisiyatifi'nin Cumhuriyet gazetesine verdiği tam sayfa ilan şöyle:

"Kadıköy Belediyesi'nin, adeta bir spor kulübünün resmi organıymışcasına ortaya koyduğu tavır ve sergilediği yönetim artık iyice anlaşılmaz ve katlanılamaz hale gelmiştir.

Geçen hafta sonu oynanan ve Türkiye'de taraflı tarafsız her kesimin merakla takip ettiği Fenerbahçe-Galatasaray derbisi öncesinde, Kadıköy Belediyesi gibi resmi bir kurumu, bir kulübün sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşıma kendi sitesinden yer verecek kadar benimsediği görülen bu fanatik anlayışın tüm sporseverlerden büyük tepki gördüğü kamuoyunun malumudur.