Halaçoğlu: Önce Ülkem ve Milletim Diyen 'Hayır' Oyu Vermeli!

Oy kullanacak vatandaşlara uyarılarda bulunan Bağımsız Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu,“Evet oyu vermeyi düşünenler ülkenin içinde bulunduğu durumu göz önünde bulundurarak bir değerlendirme yapmalı.

Halaçoğlu: Önce Ülkem ve Milletim Diyen 'Hayır' Oyu Vermeli!
15 Nisan 2017 - 16:00

Bünyamin Öztürk / Yeniçağ - Ekonomiden, terör olaylarına ve dış politikaya kadar yaşananlar ortada” diye konuştu. Ülkücülerin ve Türk milliyetçilerinin kararını verdiğini söyleyen Halaçoğlu, MHP yönetiminin yanında yer alan azınlığın da sandıkta hayır oyu vereceğini belirtti.

Halaçoğlu şöyle devam etti: “Ülkücüler ve parti tabanımızın büyük çoğunluğu işin farkında. Onlar düşünerek hareketediyorlar ve sandıkta hayır vereceklerine hiç şüphe yok. Parti içinde çok küçük bir kesim ise lider ve doktrin diyereksadece Genel Başkanın yanında yer almak adına şuan için sessiz kalıyorlar. Ama onların da sandığa gittiklerinde ’hayır’ oyu vereceklerinden eminim. Çünkü bizim Türk devlet geleneğimizde tarih boyunca yetkileri tek elde toplayan bir idari sistem hiçbir zaman olmamıştır.”

“Önce ülkem ve milletim” diyen her Türk milliyetçisinin bu anayasa değişikliğine “Hayır” oyu vermesi gerektiğini aktaran Halaçoğlu, şunları kaydetti: “Lider ve doktrin derken herkesin şuna dikkat etmesi lazım; Genel Başkanımız Sayın Bahçeli, her zaman ’önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben’ diye konuşurdu.Bizlerde ülkeyi ve milleti ön planda tutarak bu değişikliğe ‘hayır’ diyoruz. Dolayısıyla pazar günü herkes ülkenin içinde bulunduğu durumu göz önünde bulundurarak bir değerlendirme yapmalı.”