Eski sevgilisi Dilan'ı öldüren katilden mahkemede kan donduran sözler: Beni mecbur bıraktı

İzmir’de 18 yaşındaki eski sevgilisi Dilan Tutucu’yu silahla öldüren katil zanlısı Ahmet Yaman, mahkemede “Beni mecbur bıraktı. Onur, gurur ve namus için yaşıyorum. Onlar kadar ben de mağdurum“ dedi. Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Eski sevgilisi Dilan'ı öldüren katilden mahkemede kan donduran sözler: Beni mecbur bıraktı
21 Kasım 2019 - 17:40 - Güncelleme: 21 Kasım 2019 - 17:49

İzmir'in Buca ilçesinde 18 yaşındaki eski sevgilisini öldüren sanık, mahkemede "Beni mecbur bıraktı. Onur, gurur ve namus için yaşıyorum" dedi.

Eski sevgilisi tarafından öldürülen Dilan Tutucu'nun (18) telefonunda "Azrail" olarak kayıtlı bulunan sanık Ahmet Yaman'ın yargılanmasına başlandı. İzmir 23. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanık Ahmet Yaman, maktul Dilan Tutucu'nun annesi ve taraf avukatları katıldı.

 

"TARTIŞMAYA BAŞLADIK, CİNNET GEÇİRDİM"

Tutuklu sanık Yaman, olaydan 2 gün önce İstanbul'dan geldiğini, daha önce ilişki yaşadıkları maktul Dilan'la aralarının bozuk olduğunu, düzeltmek için görüşmek istediğini söyledi. Yaman, görüştükleri sırada Dilan Tutucu'nun cep telefonunu aldığını belirterek, "Fotoğraflar ve yazışmalar gördüm. Tartışmaya başladık. Cinnet geçirdim. Söylemek istemediğim çok şey var. Burada konuşamıyorum" dedi.