Erdoğan'ın AKP'yi Toparlama Süreci Başlıyor

AKP'de 31 Mart yerel seçimlerinin ardından yaşanan kayıplar sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önümüzdeki hafta yapacağı tüm mesaisini partiye ayıracağı öne sürüldü.

Erdoğan'ın AKP'yi Toparlama Süreci Başlıyor
17 Ağustos 2019 - 17:40

AKP içerisinde yerel seçimlerde yaşanan kaybın ardından partiden olası ayrılıklar gündemde kalmaya devam ederken, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önümüzdeki haftanın tüm mesaisini parti içinde yapacağı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AKP'li belediye başkanları ile buluşacağı, MKYK'yı toplayacağı ve yüksek oy oranı elde ettiği şehirlere teşekkür ziyaretlerinde bulunacağı belirtildi.

AKP'li Belediye Başkanları ile İstişareler

Daha önce AKP'li milletvekilleri ile istişarede bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bundan sonra AKP'li belediye başkanları ile istişarelerde bulunacağı kaydedildi. 22 Ağustos Perşembe günü AKP Genel Merkezi'nde düzenlenmesi planlanan toplantıda Erdoğan'ın özellikle yeni seçilen belediye başkanlarına yönelik talimatlar vereceği ileri sürüldü.

Merkez Karar Yönetim Kurulu Toplanacak

23 Ağustos Cuma günü ise yine AKP Genel Merkezi'nde AKP Genel Başkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak olan Merkez Karar Yönetim Kurulu'nda partide yenilenme süreci, dış politika ve ekonomi konularında istişareler gerçekleştirileceği konuşuluyor.

Erdoğan'dan Teşekkür Ziyaretlerinin İlk Ayağı Rize

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu çalışmaların ardından AKP'nin 18. kuruluş yıldönümü dolayısıyla genel merkezde düzenlenecek olan programa katılacağı bildirildi. Eylül ayından itibaren de AKP'de kongre hazırlıkları başlayacak. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kongre sürecinden önce yerel seçimlerde yüksek oy oranı elde edilen şehirleri ziyaret edeceği ve ilk ziyaretinin ise memleketi Rize'ye olacağı öğrenildi.