Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni "Müjdeler"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul-İzmir Otoyolu ve Bursa Şehir Hastanesi Ortak Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada, iktidarları dönemindeki yatırımlara dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni "Müjdeler"
04 Ağustos 2019 - 17:39

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul-İzmir Otoyolu ve Bursa Şehir Hastanesi Ortak Açılış Töreni'ne katılarak vatandaşlara seslendi. Konuşmasında, AKP hükümeti döneminde yapılan yatırımları hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na da göndermede bulundu.

Otoyol Hakkında Bilgiler Verdi

Yaklaşık 10 milyar USD yatırım tutarındaki İstanbul-İzmir Otoyolu'nun Türkiye ekonomisi katkılarından bahseden Erdoğan, turizm ve sanayi sektörlerinin bu otoyol sayesinde olumlu etkileneceğinden bahsetti. Otoyolu inşa eden ortak girişim grubunun 22 yıl 4 ay süreyle işletme hakkının bulunduğunu aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, devletin kasasından bir şey çıkmayacağını ve bu grubun ödeyeceği tutarın 6.3 milyar TL olduğunu söyledi.


Şehir Hastaneleri Projelerinden Bahsetti

Bursa'da hizmete açılan 1.355 yataklı şehir hastanesinin bünyesinde bulunan 6 ihtisas hastanesi ve diğer birimler ile birlikte yüksek standartlara sahip bir şaheser olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'deki şehir hastanesi sayısını 10'a ve yatak sayısını da 13.417'ye çıkardıklarını belirtti.


Kılıçdaroğlu'na Seslendi

Türkiye'nin ilk yap-işlet-devret yol projesini başlattıklarında başarılı olamayacaklarını söyleyenlerin ve dalga geçenlerin olduğunu hatırlatan Başkan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na seslenerek “Yap-işlet-devret ile yapıyoruz. Senin aklın ermez Bay Kemal. Anlamazsın bu işlerden. Bay Kemal sana SGK’yı verdiler batırdın, hastaneleri yönetemedin.” ifadelerini kullandı.

Fırat'ın Doğusu ve Ekonominin Durumu

Suriye'de yaşanan gelişmelere de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fırat'ın doğusuna girileceğini söyledi. Bunu Rusya ve ABD ile paylaştıklarını aktaran Erdoğan, Türkiye'nin taciz atışlarına sessiz kalmasının mümkün olmadığını sözlerine ekledi. Ekonomik gelişmelere ilişkin olarak önümüzdeki günlerde Merkez Bankası'nın faizleri daha da indireceğini söyleyen Erdoğan, enflasyonun da düşeceğini savundu. Tüm vatandaşlara çağrıda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, herkesin artık Türkiye ekonomisi ile ilgili spekülasyonlara kulaklarını tıkayıp işine gücüne bakması gerektiğini söyledi.