Cumhurbaşkanı Erdoğan 13 Kasım'da Rus lider Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rus lider Putin ile telefon görüşmesi yapacaklarını belirterek, “Oradan da görüşmelerde bilgilerimizi alalım ki, ayın 13’ünde yapacağımız görüşmelerin altyapısını oluşturmuş olalım.“ açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 13 Kasım'da Rus lider Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirecek
08 Kasım 2019 - 14:52

Macaristan ziyaretinin dönüşünde uçakta gazetecilerin sorusunu yanıtlayan Erdoğan, Cumartesi günü Rus lider Vilademir Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştireceklerini açıkladı.

Terör örgütü YPG'nin Rusya ve ABD ile yapılan mutabakata rağmen çekilmemesi nedeniyle Rus lider Putin ile de görüşeceğini belirten Erdoğan, "Oradan da görüşmelerde bilgilerimizi alalım ki, ayın 13'ünde yapacağımız görüşmelerin altyapısını oluşturmuş olalım." dedi.

ABD askerlerinin petrol alanlarının etrafında kümelendiğini de dile getiren Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü, "Ben ağırlıklı olarak açıklamalarımda Sayın Trump'ın ifadelerine dayalı olarak konuşuyorum. Sayın Trump'ın altındaki emir-komuta zinciri içerisinde, yani memur sıfatında olanların ağzına bakmıyorum. Trump'ın ağzına bakarak konuştuğum zaman Trump çekilecekler veya çekiliyoruz dediği için değerlendirmemizi böyle yaptık. Ama ondan sonra yaptığım iki telefon görüşmesinde de tüm bu gelişmeleri kendisi ile paylaştım. Kendileri de bu konunun üzerine eğileceğini söyledi. En sonunda Pence ve Pompeo'yu buraya gönderdi.