Canan Kaftancıoğlu İlk Kez Konuştu: "Ufak bir yol kazası oldu"

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İSBAK Genel Müdürü olarak atadığı Bahaddin Yetkin'in istifasına ilişkin olarak CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ilk defa açıklamada bulundu.

Canan Kaftancıoğlu İlk Kez Konuştu: "Ufak bir yol kazası oldu"
12 Ağustos 2019 - 18:46

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri A.Ş. (İSBAK) genel müdürü olarak atanan ve ardından kamuoyunda oluşan tepkiler nedeniyle görevinden istifa eden Bahaddin Yetkin ile ilgili olarak CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ilk defa konuştu.

16 milyon İstanbullunun kendilerine inanmaya ve güvenmeye devam etmelerini isteyen Kaftancıoğlu, Bahaddin Yetkin'in atanması ve ardından istifa etmesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Ufak bir gol kazası” ifadesini kullandı. Hataların olabileceğini belirten Kaftancıoğlu, önemli olanın bu hataları görüp hızlıca düzeltmek olduğunu vurguladı.

Ekrem İmamoğlu ise konuya ilişkin olarak, görevlendirme kapsamında yapılan incelemelerin liyakat ve tecrübe üzerine olduğuna dikkat çekmiş ve bu kavramlar üzerinden hareketle tercihlerin yapıldığını belirtmişti. Kamuoyunda oluşan tepkiler üzerine Bahaddin Yetkin Cumartesi günü görevinden istifa etmişti. Hatırlanacağı üzere, Bahaddin Yetkin'in sosyal medya hesaplarından CHP ile İYİ Parti genel başkanları hakkında yapılan hakaretleri beğendiği, Gezi Parkı olaylarına karşı olan tutumu ve ezanın ıslıklandığı iddiasına destek verdiği mesajlar dikkati çekmişti.