Barış Pınarı Harekatı'na bir destek de Pakistan'dan geldi: Türkiye'nin çabalarını tebrik ediyoruz

Türkiye’nin, Fırat’ın doğusuna yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı’na, Macaristan, İspanya, KKTC, Katar ve Rusya’nın ardından bir destek de Pakistan’dan geldi. Bakanlık Sözcüsü Faysal, “Türkiye’nin çabalarını tebrik ediyoruz“ dedi.

Barış Pınarı Harekatı'na bir destek de Pakistan'dan geldi: Türkiye'nin çabalarını tebrik ediyoruz
10 Ekim 2019 - 16:07

Pakistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Muhammed Faysal, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin "Türkiye'nin bölgedeki meşru güvenlik kaygılarını anlıyoruz. Türkiye de Pakistan gibi terör kurbanı olmuş ülkelerden biridir" dedi.

Haftalık basın toplantısında konuşan Faysal, Türkiye'nin Suriye'de yürüttüğü siyasi çözüme yönelik adımlarının Pakistan tarafından desteklendiğini açıkladı.

"TÜRKİYE'NİN İNSANİ ÇABALARINI TEBRİK EDİYORUZ"

Faysal, "3,5 milyondan fazla Suriyeli mülteciye nezaketle ev sahipliği yapan Türkiye'nin insani çabalarını tebrik ediyoruz ve Türkiye'nin bölgedeki meşru güvenlik kaygılarını anlıyoruz. Türkiye de Pakistan gibi terör kurbanı olmuş ülkelerden biridir" ifadelerini kullandı.

Pakistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Muhammed Faysal