Ali Babacan'ın Yeni Parti İçin Düşündüğü Kare As!

AKP'den istifa eden Ali Babacan'ın kuracağı yeni partinin kurucular kurulunda yer almaları için AKP hükümetlerinde bakanlık yapan 4 isme teklif götüreceği iddia edildi.

Ali Babacan'ın Yeni Parti İçin Düşündüğü Kare As!
02 Ağustos 2019 - 16:14

AKP'den istifa ettikten sonra yeni parti kurma çalışmalarına başlayan eski bakanlardan Ali Babacan'ın partinin kurucu isimleri arasında yer almaları için AKP hükümetlerinde bakanlık yapmış 4 isme teklif sunacağı ileri sürüldü.

Yeni parti kurma çalışmalarına devam eden Ali Babacan'ın kurucular kurulunda yer almalarını istediği isimler arasında AKP hükümetlerinde bakanlık yapmış olan Kürşat Tüzmen, Erkan Mumcu, Ertuğrul Günay ve Nimet Çubukçu'ya teklifte bulunmaya hazırlandığı öne sürüldü. Ayrıca, Ali Babacan'ın AKP'li milletvekilleri de dâhil olmak üzere bazı siyasetçiler ve akademisyenler ile görüşmeler yürüttüğü de gelen bilgiler arasında.

Ali Babacan önderliğinde kurulacak olan partinin AKP'nin ilk yıllarında uyguladığı politikaları savunan bir çizgiye sahip olacağı ve bu nedenle AKP'nin iktidara ilk geldiği dönemden bazı isimler ile çalışmaya oldukça önem verdiği vurgulanıyor. Ancak Ali Babacan'ın düşündüğü ve davette bulunduğu bazı isimlerin ise şu an için beklemede kalmak istedikleri ve kurulması düşünülen partinin kamuoyundaki karşılığının ne olacağını gördükten sonra buna göre hareket etmeyi düşündükleri tahmin ediliyor.