Akşener: Millet geçmediği köprü, gitmediği hastane için 5 müteahhide para ödüyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi. Akşener hayat pahalılığını menemen örneği ile açıkladı.

Akşener: Millet geçmediği köprü, gitmediği hastane için 5 müteahhide para ödüyor
05 Şubat 2019 - 11:04 - Güncelleme: 05 Şubat 2019 - 11:42

Akşener,  Vedat Milor'un yeniden gündeme taşıdığı 'Menemen soğanlı mı olur, soğansız mı olur' tartışmasına son noktayı koydu. Akşener, hayat pahalılığı nedeniyle menemenin soğansız olacağını hatta sofraların menemensiz kaldığını söyledi;  

"Seçim hay buyu ile bizi asıl meselemizden uzaklaştırdıklarını sanıyorlar. Sanıyorlar ki ne kadar gösterişli tören yaparlarsa millet de kendini zengin zannedecek. İşler terk gidince suçu birilerine yıkıyorlar. Hayat pahalılığının sebebi pazarcılardır dediler, soğanı patatesi suçladılar. Şimdi de marketleri tehdit ediyorlar. 82 milyon hayat pahalılığıyla mücadele ediyor. Akşam iki saat televizyon izlesen, 2 de lamba yaksan 150 lira fatura geliyor. Fırın çalıştırmak artık lüks sayılıyor. Milletimiz geçmediği köprü, gitmediği hastane için 5 müteahhide para ödüyor. Ayağınızı denk alın. Milletin kesesinden beslendiğiniz yeter artık. Türkiye'yi öyle bir hale getirdiler ki menemen zengin yemeği oldu. Soğanlı mı olur, soğansız mı olur tartışıldı. Ben size deyim, soğanın 6 lira olduğu bir ülkede menemen soğansız olur. Şimdi de biberli mi değil mi diye soruyorlar. Biberin 18 lira olduğu ülkede menemen bibersiz de olur. Bu gidişle sofralar menemensiz olur.