AKP'li Milletvekilinin İBB'den Maaş Aldığı İddia Edildi

AKP İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan ile ilgili çifte maaş iddiası ortaya atıldı. Öne sürülen iddialara karşı ise Ravza Kavakçı Kan'dan yalanlama geldi.

AKP'li Milletvekilinin İBB'den Maaş Aldığı İddia Edildi
06 Ağustos 2019 - 17:34

AKP İstanbul Milletvekili olan Ravza Kavakçı Kan hakkında milletvekili seçildikten sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Metro İstanbul A.Ş.'nin personel listesinde kadrosunun devam ettiği öne sürüldü.

Ulusal basında çıkan bazı haberlere ve köşe yazarlarına göre, Metro A.Ş. Tasarım Hizmetleri Müdürlüğü'nde 2669 sicil numarası ile tasarım mühendisi olarak personel listesinde yer alan Kavakçı'nın maaşı, kıdem durumu ve IBAN numarasının yazılı olduğu ileri sürüldü. Toplamda 4.796 TL maaş aldığı iddia edilen Kavakçı'nın işten ayrılış tarihinin henüz belirtilmediği ve IBAN numarasının halen kayıtlarda olduğu iddia edildi. Dolayısıyla, bu bilgiler kapsamında Ravza Kavakçı Kan'ın diğer personel ile birlikte maaşının da otomatik olarak yatması gerektiği öne sürüldü.

SAP ismi verilen personel listesinde adı bulunan Kavakçı'nın Metro A.Ş. iştirakinin web sitesinde de resimli kimlik kaydının halen yer almakta olduğu öne sürülüyor. Ayrıca, personel listesinde işten ayrılan personelin hangi tarihte ve hangi nedenle ayrıldığı yazarken, Kavakçı'nın ayrılış tarihinin ise boş bırakıldığı ifade ediliyor.

Ravza Kavakçı Kan’dan İddialara Yalanlama Geldi

Söz konusu iddialara karşı özel bir haber ajansına açıklamalarda bulunan Kan, öyle bir şeyin olmadığını ve tamamen uydurma olduğunu ifade ederek, sadece mecburi hizmetinin bulunduğunu söyledi ve haberleri yalanladı. İBB'de 1994 yılında çalışmaya başladığını aktaran Ravza Kavakçı Kan, milletvekili seçildiği 2015 yılına kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde çalışmaya devam ettiğini belirtti. Hala İBB personeli olarak gözüktüğünü doğrulayan Ravza Kavakçı Kan, bunu ise mecburi hizmetini tamamlamamış olması olarak ifade etti. Milletvekilliği sona erdiğinde geriye kalan mecburi hizmetini tamamlayacağını belirten Kan, bununla alakalı sahip olduğu tek şeyinin metro kartı olduğunu söyledi. Çifte maaş iddialarını yalanlayan Kan, söz konusu şirketten herhangi bir maaş almadığını vurguladı. Şirketin hatalı bir şey yaptıysa onlara da dava açacağını söyleyen Kan, iddiaları tamamen yalanladı.