AKP'li Belediyelerdeki Akraba Atamalarının Ardından İstifalar!

AKP'de gündeme gelen akraba atamaları sonrasında yaşanan parti içi kavgalar sonucu ilk istifalar geldi.

AKP'li Belediyelerdeki Akraba Atamalarının Ardından İstifalar!
05 Ağustos 2019 - 15:02

AKP'li belediyeler ile ilgili olarak son günlerde ortaya çıkan ve kamuoyunda tepki gören akraba atamaları sonunda parti içi kavgaya dönüştü. Usulsüz atama ve işe girişler ile ilgili iddialar üzerine Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde dikkat çekici gelişmeler yaşandı.

İddialara göre, Diyarbakır’ın Kayapınar AKP İlçe Başkanı Servet Can'ın Bağlar Belediyesi’nde kendi tanıdıklarını işe aldırdığı ve ilçe yönetim kurulunda 6 üyenin ise kendilerinden isim istenmediği gerekçesiyle istifa ettikleri öne sürüldü. Geçtiğimiz günlerde AKP Kayapınar İlçe Yönetim Kurulu üyeliğinden 6 ismin istifa ettiği ve aralarında ilçe sekreterinin de yer aldığı bu üyelerin Servet Can'ın kendilerinden isim istemesini gerekçe göstererek istifa ettikleri ileri sürüldü.

Öte yandan, Kayapınar Belediyesi'nde kayyum döneminde AKP Kayapınar İlçe Başkanı Servet Can'ın bazı yakınlarını işe yerleştirdiği ve bunların bankamatik memurları olduğu iddia edilirken, istifaları konusunda henüz açıklama yapmayan 6 üyenin ise, Ali Babacan tarafından kuruluş hazırlıkları yapılan yeni partiye geçecekleri ileri sürüldü.