AKP'li Belediye Başkanının Akrabasını 4 Kez Üst Düzey Göreve Atadığı İddia Edildi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay hakkında akrabasını 4 defa üst düzey görevlere atadığı iddia edildi.

AKP'li Belediye Başkanının Akrabasını 4 Kez Üst Düzey Göreve Atadığı İddia Edildi
15 Ağustos 2019 - 15:54

AKP'li belediyeler ile ilgili olarak yerel seçimlerin ardından ortaya atılan akraba atama iddialarına ilişkin bir gelişme de Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'a yönelik yaşandı. AKP'li Uğur İbrahim Altay'ın eşinin kuzeni Şükrü Koyuncu'yu 4 defa üst düzey görevleri atadığı iddia edildi. Şükrü Koyuncu'nun atandığı görevler arasında ise; özel kalem müdürlüğü, belediye başkan yardımcılığı, genel sekreter yardımcılığı ve spor daire başkanlığı yer alıyor. Konya Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesinde de Şükrü Koyuncu'nun halen görevine devam ettiğine ilişkin bilgiler bulunuyor.

Atama Süreci

31 Mart 2019 tarihindeki yerel seçimlerin ardından Konya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Uğur İbrahim Altay'ın Selçuklu Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde de akrabası Şükrü Koyuncu'yu çeşitli görevlere getirdiği öne sürüldü. 2019 yılında Selçuklu Belediye Başkanı olan Uğur İbrahim Altay, 2011 yılında Şükrü Koyuncu'yu Selçuklu Belediyesi'nde Özel Kalem Müdürü olarak göreve getirdi. Ardından 2014 yerel seçimlerinde tekrar Selçuklu Belediye Başkanı olan AKP'li Uğur İbrahim Altay, bu defa Şükrü Koyuncu'yu Selçuklu Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevlendirdi.

2018 genel seçimlerinde o dönemin Konya Büyükşehir Belediye Başkanı olan Tahir Akyürek'in milletvekili olarak seçilmesi sonrasında Uğur İbrahim Altay da Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine atandı. Daha sonra akrabası Şükrü Koyuncu'yu Konya Büyükşehir Belediyesi’nde Spor Daire Başkanı olarak atayan Uğur İbrahim Altay, 31 Mart yerel seçimlerinde tekrar belediye başkanı olarak seçilmesinin ardından Koyuncu’yu Genel Sekreter Yardımcısı olarak atadı.