ABD'de Üst Üste Silahlı Saldırılar... Çok Sayıda Ölü Var!

ABD'nin Ohio eyaletinde meydana gelen silahlı saldırı sonucu 7 kişinin hayatını kaybettiği ve çok sayıda yaralının olduğu bildirildi.

ABD'de Üst Üste Silahlı Saldırılar... Çok Sayıda Ölü Var!
04 Ağustos 2019 - 11:26

ABD'nin Texas eyaletindeki bir AVM’de düzenlenen silahlı saldırıda 20 kişinin hayatını kaybetmesi ve 40 kişinin de yaralanmasından birkaç saat sonra Ohio eyaletindeki Dayton kentinin Oregon bölgesinde bulunan ünlü Walmart alışveriş merkezinde ikinci bir saldırı daha yaşandı.

Yerel kaynaklar silahlı saldırıda 7 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Çok sayıda yaralının olduğu ve ölü sayısının artabileceği bildirilirken, saldırganlardan birinin olay yerinde etkisiz hale getirildiği ve diğerinin ise olay yerinden siyah bir araç ile kaçtığı öne sürüldü.

Bireysel silahlanma tartışmalarının sürdüğü ABD'de 6 gün önce Kuzey Kaliforniya'daki bir yemek festivalinde düzenlenen silahlı saldırının ardından yaşanan olay tüm ülkede şok etkisi yaratmıştı. Saldırganın Dallas'ta yaşayan Patrick Crusius olduğu duyuruldu. Yetkililer saldırıdan 6 dakika sonra polis ekiplerinin olay yerine ulaştığı ve saldırgana müdahale edildiğini bildirdi.