Youtube Video İndirme Nasıl Olur?

Youtube Video İndirme Nasıl Olur?

25 Ekim 2020 - 23:04
Video İndir
 
Video indir işlemi sayesinde beğenilen videolar telefona ya da bilgisayara indirilerek internet bağlantısına ihtiyaç olmadan her an izlenebilir. Bu işlem için genellikle dünya çapında en yaygın şekilde kullanılan Youtube tercih edilir. İçerik üreten kullanıcıların haklarını korumak amacıyla genellikle video indirilmesine müsaade etmeyen bu platformda yalnızca premium üye olanlar için ayrıcalık tanınır. Hem android hem de iOS kullanıcıları tarafından yapılabilen bu üyelik ücretli olup platform üzerinden birkaç saniye içerisinde açılabilir.
 
Youtube Video İndirme Nasıl Olur?
Youtube videoları indirmek için dönüştürücü yani çevrimiçi video indirici uygulamalar kullanılabilir. Bu dönüştürücülerin hepsi hemen hemen aynı mantıkla çalışmaktadır. İlk olarak indirilmek istenen videonun linki kopyalanır ve dönüştürücüde ilgili alana yapıştırılır. Daha sonra indir sekmesine tıklanır ve indirme işlemi başlar. Bunun ne kadar süreceği videonun boyutuna göre değişir. İndirme öncesince kalite ve format seçimi yapılarak videonun istenilen özelliklerde inmesi sağlanabilir. Bazı dönüştürme sitelerinde indirilen videolar otomatik olarak cihaza uyumlu hale gelecektir.
 
Youtube Premium Video İndirme
Youtube Premium üzerinden video indirme için ilk olarak üyelik oluşturulur. Normalde aylık 16,99 TL olan üyelik yeni kullanıcılara özel ilk bir ay boyunca ücretsiz olarak verilir. Denem süresi sona ermeden yedi gün önce kullanıcıya hatırlatma yapılır. Kullanıcılar istedikleri zaman bu üyeliği iptal edebilirler.
 
 Youtube premium video indirme işleminde ilk olarak video açılır ve videonun alt kısmında yer alan indir sekmesine tıklanır. Burada indirme öncesinde videonun hangi kalitede indirileceği seçilir. Bu işaretlendikten sonra video otomatik olarak inmeye başlayacak ve işlem birkaç saniye içinde tamamlanacaktır. İndirilen videolar hesap ya da kitaplık alanında görüntülenecektir. Eğer video daha sonra silinmek istenirse kaldır sekmesine tıklamak gerekir. İsteğe bağlı olarak sonradan video indirme ayaları değiştirilebilir.