Yine Bir Akraba Ataması Daha!

Yerel seçim sonuçlarının ardından göreve gelen belediye başkanlarının eş, dost ve akrabalarını çeşitli makamlara atamasına ilişkin gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Yine Bir Akraba Ataması Daha!
04 Ağustos 2019 - 15:16

Son günlerde, 31 Mart 2019 yerel seçimlerin ardından seçilen belediye başkanlarının atama kararlarına ilişkin olarak iltimas ve kayırma iddialarına bir yenisi daha eklendi. Bu kez Konya'nın Ilgın ilçesinde AKP'li Belediye Başkanı Yalçın Ertaş'ın aynı belediyede memur olarak görev yapan kardeşi Onur Ertaş'ı Özel Kalem Müdürü olarak atandığı öğrenildi.

Başkan Yalçın Ertaş'ın kardeşini müdür olarak atamasının Ilgın ilçesinde tepkilere neden olduğu belirtildi. Konuya ilişkin olarak açıklamada bulunan CHP Ilgın İlçe Başkanı Mustafa Kozan ise, AKP'li Belediye Başkanı Yalçın Ertaş'ın belediyede memur olan kardeşi Onur Ertaş'ı Özel Kalem Müdürü yaptığını aktardı.

Onur Ertaş'ın belediyede daha önce Muhasebe Müdürü olarak görev yaptığı bilgisini veren Mustafa Kozan, belediye içerisinde gerçekleşen bu atamanın ilçe halkının tepkisini çektiğini öne sürdü.