Yılmaz: Gaziemir'de oy hedefimiz yüzde 54

Cumhur İttifakı Gaziemir Belediye Başkan adayı Nazmi Yılmaz, “Gaziemir’in 140 bin nüfusu var. 150 bine dayanıp orada kalacağını düşünüyorum. Oy hedefim yüzde 54’’ dedi.

20 Mart 2019 - 12:58

AK Parti Gaziemir Belediye Başkan adayı Nazmi Yılmaz, yeni dönem projelerini değerlendirdi. Gaziemir’de aday gösterilmesinin ardından büyük bir heyecan oluştuğunu belirten Yılmaz, “Gaziemir gelişen, büyüyen dünyada ayak uydurmada biraz geri kaldığını düşünüyorum. Artık mutlaka herkesi kucaklayan özellikle Gaziemir’e iktidar destekli yapılması gereken çok şey olduğunu inananlarla çok iyi bir ekiple yola çıktık. Gaziemir’de müthiş bir heyecan yarattı. Ben Gaziemir’in konut alanına kapatılması, yeşil alanlarının çoğalması gerektiğini düşünüyorum. Gaziemir artık göç almıyor çünkü yeni konut alanların açılmasına müsaade etmiyoruz. Bunun için mücadele veriyoruz. Gaziemir’in şuan 140 bin nüfusu bulunuyor. 150 bine dayanıp orada kalacağını düşünüyorum. Biz yeşilin içinde yaşamak istiyorsak artık konut alanlarına dur dememiz gerekiyor” dedi. 

EZİCİ BİR RAKAM ÇIKARACAĞIZ 

Oy hedefini açıklayan Nazmi Yılmaz, “Oy oranı Allah nasip ederse yüzde 53- 54 olacağını düşünüyorum. Yaptığımız kamuoyu yoklaması da bunu gösteriyor. Her geçen gün de oy oranımız artıyor ve ezici bir rakamla meclis üyesi çıkarıp vatandaşlarımıza hizmet edeceğiz” şeklinde konuştu. 

GAZİEMİR’İN SORUNLARI 

Gaziemir’in sorunlarına değinen Cumhur İttifakı’nın adayı Yılmaz, “Gaziemir hızla büyüyen kent. Maalesef Gaziemir’de bir huzur evimiz yok. İlçede yüzde 51 kadın oranı var ama onların ortak bir alan yok. Gençlerimizin kafeler dışında vakit geçirebileceği sosyal alanlarımız yok. Çok iyi hazırlandığımız bir gençlik merkezi projemiz var. Eğitim kurumlarımız oldukça yetersiz. 13-14 okul yeri var, kamulaştırılması yapılmış ve yapılacak yerler var. Kapalı pazar yerine ihtiyacımız var. Gaziemir’de yüzde 11 engelli ve yakını nüfusu bulunuyor ama rehabilitasyon alanımız yok. Çöp noktalarının yer altına toplanması projemiz var. Bütün sokak hayvanlarını toplayıp bir yerde ehlileştirip kendi doğal yaşamlarına bırakmak lazım. Biz bunu yapacağız” dedi.

300 YILLIK BOTANİK BAHÇE AÇILACAK

Yılmaz, “Sarnıç piknik alanında spor yapılabilecek ve günübirlik turizmin merkezlerinden biri haline gelecek. Sarnıç ormanları içerisinde karavan turizmine hizmet verecek alanlar oluşturulacaktır. Zafer Mahallesi'ne seyir terası yapılacak. 300 yıllık geçmişe sahip botanik bahçesi yeniden canlandırılıp bilim ve turizmin hizmetine sunulacak” sözleriyle yeşile dair projelerinden bazılarını anlattı.

TRAFİK SORUNU SONA ERECEK

Yeni çevre yolu projesiyle Gaziemir, Adnan Menderes Havalimanı kavşağı ile Karabağlar Aktepe kavşağının birbirine bağlanacağını belirten Nazmi Yılmaz, “Akçay Caddesi’ndeki trafik sıkışıklığı büyük ölçüde azalacak. Havalimanına ve Menderes'e ulaşım süresi kısalacak. Yeraltında kapalı otoparklar inşa edilecek. İlçedeki trafik rahatlayacak” cümleleriyle konuşmasını tamamaladı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x