Rüştü Güngör

Rüştü Güngör

Yerel Seçim

29 Eylül 2018 - 08:46

24 Haziran sonrası biraz olsun durulan siyaset gündemi, şu günlerde ülke genelinde ve İzmir’de, yaklaşan yerel seçimlerin heyecanıyla konuşulmaya başlandı. CHP İl başkanı sayın Deniz Yücel yaptığı açıklamada İzmiri firesiz olarak kazanacağımıza inanıyoruz ve bu doğrultuda çalışıyoruz mesajı vermişti. Bu mesajla birlikte vurgu yaptığı en önemli konu başlıklarından birisi de kaybedilen sekiz ilçenin geri alınması için adayının erken belirlenmesi konusuydu. Bu ilçelerden bir tanesi olan Kemalpaşada da, yerel seçim maratonu olağanca hızla başladı diyebiliriz. O kadar hızlı başladı ki CHP adına 13 aday adayı olduğu söyleniyor. Tabiki adaylık dosyası alınma süreci başladığında bu sayıyı daha net bir şekilde göreceğiz. 

Yerel seçimlerle alakalı şu anda en sıkıntılı durumlardan birisi aday belirleme yönteminin belirsizliğiyle alakalı. CHP Kemalpaşa İlçe başkanı sayın Mehmet Ayçil, ön seçimden yana bir tavırda olduğunu her seferinde üstüne basa basa belirtiyor. Bu süreçte genel merkezin ise aynı tavırda olmadığını söyleyebiliriz. CHP genel merkezi üye yapısından dolayı on seçime sıcak bakmayıp, temayül yoklamasıyla atamadan yana. Bu konu da partililerin merakla beklediği ve bir an önce açıklanmasını istedikleri konunun başında geliyor.

Yerel seçimle alakalı bir diğer sıkıntılı durum, hatta belki de en rahatsızlık duyulanı aday adaylarının destekçilerinin sosyal medya üzerinden birbirleriyle tartışması. Partili bir çok üyenin rahatsız olduğu bu konuda; sosyal medyanın gazıyla yapılan tartışmaların aday adaylarını yıpratmaktan başka hiç bir sonuç doğurmayacağı aşikârdır. Bu kadar çok aday adayının içerisinden sadece bir aday çıkacağı ve diğer aday adaylarının da çıkan adayla birlikte parti için çalışacakları ayrıca bütün partililerin kol kola beraber çalışma yapacaklarını kimse unutmamalıdır. Asıl mücadele edicek olan, 4,5 yılda Kemalpaşa’da neredeyse hiç bir milli bayramda resmi törenlere katılmayan, herhangi bir kutlama veya proğram düzenlenmeyen, Kemalpaşayı rant alanına dönüştürüp parsel parsel milletten alan, Kemalpaşalının istek ve düşünlerini önemsemeyen sayın başkan Arif Uğurli’dir. 

Son olarak yazımı mavi gözlü dev Nazım’dan bir şiirle sonlandırmak istiyorum. “Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine..”
Kardeşlik ve birliğimiz daim olsun..

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar