Ramazan Coşkun

Ramazan Coşkun

Merhaba!

31 Ağustos 2018 - 20:48

Güzel ülkemin aydınlık yüzlü,güzel gönüllü, emeğine, aşına haram katmamış, hep adalet, eşitlik, barış, kardeşlik, özgürlük ve inançları uğruna savaşmış bedel ödemiş ancak eskiyen giysilerini değiştirmiş dostlarını ve yoldaşlarını çıkarı için satmamış insanlar hepinize selam olsun...

30 AĞUSTOS ...
Bu hafta Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş ve Türk milletinin bu coğrafyanın sahibi olduğunu tüm dünyaya kanıtladığı 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyoruz. Hepimize kutlu olsun. Bugünü bize bayram olarak armağan eden başta kurucumuz Gazi M.Kemal ATATÜRK'e ve aziz şehitlerimize şükran ve bağlılık borçluyuz. Bu borcumuz Türk milletince nesiller boyu sürecektir.

****

Ülkemiz 24 Haziran seçim sonuçlarıyla  yeni bir sisteme evrilmesiyle, yeni yönetim anlayışının bilinmezlik barındıran ve tek adamın karar ,söz sahibi olduğu günleri yaşamaktadır. Bir yandan herkesle iyi ilişki derken kiminle iyi, kiminle kötü ilişkisi ayırt edilemez duruma gelmiştir. Bir gün eyyy dediğimize her an dostumuz diye sarılmak mümkün olabiliyor... Bu o kadar hızlı oluyorki vatandaş, otobüs tutmuş yolcu gibi oluyor..Kısaca ülke gündeminin hızı normal vatandaş beyninin çalışma hızından kat be kat hızlı..Bir yanda terör, dış politika, ekonomik kuşatma hızla baskısını artırmaktadır... Kandırılmaz isek bunları bir bir çözeceğiz. Çünkü biz iktidarımızı ada bekçisinin icazetinden değil yerli ve milli değerlerimizden aldık...

***

CHP VE KURULTAY
Şu CHP'de olmasa bu medya ne yazacak, sende mi Ramazan Coşkun dediğinizi duyar gibiyim...
Kurultay ve değişim taleplerinin kabulü mümkün olmayınca, gözler yerel seçimlere çevrildi. İlçemizde bu konudaki kulis bilgileri ve faaliyetleri çok hareketli, bunlarıda yeri ve zamanı geldikçe sizlerle paylaşacağım. Bende değişimden yanayım bu konuda hiç şüphem yok. Ancak genel başkan değişimini, değişim olarak görmeyenlerdenim. Önce tek adam rejimine karşı çözüm üretecek ideoloji ve bunu uygulayacak örgüt ve bunu yönetecek kadrolar, kadrolar için standart nitelik ve konulacak başarı ölçütleri. Bütün bunlar kim ve nasıl genelbaşkan olmalı sorularına yanıtı bulur. 

"Sürekli aynı şeyleri yaparak her seferinde farklı sonuç beklemek aptallıktır" diyor. Dahi adam. Ama bilimi rehber edindiğimizi söyleyen bizler bazı alışkanlıklarımızı değiştiremediğimiz için yerimizde sayıyoruz,üstelik patinajla birlikte geri kayarak. Bu durumu durduracak umut olacak kurtarıcı aramak kolaycılığına sarılmak, kurtuluş sürecimizi çabuklaştırmaz aksine acı çekme sürecimizi uzatır.

*****

GÜZEL GÜNLER
Ünlü şairimiz Özdemir Asaf'ın dizelerinden;

"Ne güzel şarkılar vardı eskiden.
Hayal içinde yaşatırlardı.
Güldürür ağlatırlardı
Duymadan biz, düşünmeden.
Her an bir asır kadardı.
O zaman herkes uzaktı ölümden.
Candan sevdiklerimiz vardı.
Hepsi başka güzeldi, bizi tanımazlardı.
Bütün yollarımız geçerdi gül bahçelerinden.
Ne güzel zamanlar vardı eskiden".

O en güzel günlerin kısa zamanda yeniden yaşanması dileğiyle....

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ahmet Cemil Balyeli
    5 ay önce
    Kaleminize sağlık, sizin yazılarınızı okumak bir şans bizim için.

Son Yazılar