Oğuz Can Demirören

Oğuz Can Demirören

Meydan

Papazın Kıydığı Nikahı Alacağız Gavurun Verdiği Maaşı Değil

AKP girdiği çıkmazlarda gündemi sapıttırmak için hep başarılı yollara başvurdu. En basitinden Erdoğan müftülere verilecek imam nikahı yetkisini haklı çıkartmak için papaz nikahlarını örnek gösteriyor. Ekonomik bocalama, 2017 bütçesine ayrılan para ne oldu, niye yetmedi, ekonomik açık neden çıktı, yine Meclis'ten teskere geçti, çocuklarımızın geleceği bu berbat eğitim sistemiyle ne olacak, ulan biz niye geçmediğimiz köprüyü yabancıya yaptırdık da parasını ödüyoruz gibi sorular şimdi ikinci plan.

Bu saçma saptırma, muhaliflerin AKP'nin yaptıklarına karşı mantıklı argümanlarla vuruşlar yapan muhaliflere AKP tabanının cevap vermesini de kolaylaştıracak. Müftülere imam nikahı yetkisi verilecek olur mu öyle şey, medeni hukuka ne oldu gibi sorular karşısında AKP'li taraftar hep bir ağızdan 'papazlar da nikah kıyıyor' sloganına başlayacak. Ancak yine de mevcut eğitim sisteminde bunlar haçlı, gavur eşini almak mübah, eşiniz nasıl dövülür, erkeğin kadına temas etmesi günahtır gibi safsataların eğitildiği güzide ülkemizde 'kilisede papazların nikah' kıydığı ülkelerde asgari ücretin yüksekliğinden bahseden bir AKP'liyi yine de göremeyeceğiz.

Elin gavuru asgari ücretle evine ayda bilmem kaç kilo et sokabiliyorken elin gavurunun eline geçen maaşı değil, elin papazının kilisede kıydığı nikahı kendimize alıyoruz.

Sanmayın AKP papaz nikahını örnek verirken muhalefeti susturmaya çalışan bir argüman sunuyor, sadece ekonomik darboğaz altında yalpalamaya başlayan kendi tabanının ağzına plesenk olacak bir söylem oluşturuyor. AKP'nin beslendiği kindarlığı körükleyerek bir yandan da kendi tabanına sizin gibi düşünmeyenler gavurdur, hristiyandır tadında ayrıştırmacı söylemleri de aşılamış oluyor.

Yoksa laik cumhuriyeti savunan birine 'müslümanlığı savunan' bir AKP'li olarak papaz nikahlarını örnek göstermek akıl karı değil. 

Kısacası papazlar nikah kıyıyor imamlar da kıyacak, gavur yüksek maaş alıyor bizim de asgari ücret artacak hesabı olan varsa baştan söyleyeyim, batının ahlakını alıyoruz teknolojisini değil, o düşünceyi silin aklınızdan.

Papaz nikahı örnekliyorsak Fransız bakanlarımızdan da bahsedelim

Hazır laf müslüman bir ülkede müftüye nikah yetkisi vermeyi 'papazlar' üzerinden örneklemekten açılmışken bizim halkına 'Fransız' bakanlarımıza da değinelim. 

Fakıbaba geçtiğimiz günlerde açıklama yaptı; '50 liraya eti fakirler yiyemiyor' dedi. Fakıbaba'nın tespiti güzel, tam bir halk adamı edasıyla tespitte bulunmuş ancak gel gör ki halkın bakanı gibi ortaya çözüm koymamış. 

Osmangazi Köprüsü'nü büyük bir müjdeyle yaptıran bakanımız da var. Yapan değil yaptıran. Halkın vergisi nereye gidiyorsa artık köprü yaptırmak için elin oğlundan medet umup garanti veriyoruz. Köprüden geçenimiz hadi neyse de köprüden geçmeyenimiz de dahil olmak üzere para ödüyoruz.

Yakın tarihe damgasını vuracak bir diğer açıklama da bombalı saldırının ardından saldırının terör saldırısı olduğunu belirterek kınayan eski içişleri bakanımız Efkan Ala'dan gelmişti. Bakanımız olayın terör saldırısı olduğunu anında çözmüş ve Twitter hesabından duyurma gereği duymuştu.

Her gelen milli eğitim bakanımızın hepsinin aynı partiden ve kafadan olmasına rağmen bir öncekinin yaptıklarını beğenmeyerek sistemi yeniden değiştireceğini söylemesi de cabası. Üstelik her gelen bakan eskisinden daha berbat bir sistemi de uygulamaya koymayı başardı.

İktidar elin gavurunun papaz nikahına özene dursun bakanlar ülkenin içinde bulunduğu darboğazları gözlemekte oldukça başarıylıyken halkın içinde olduğu fakirliğe bir türlü ortak olamıyor. 


 

Bu yazı 2386 defa okunmuştur .

Son Yazılar