Oğuz Can Demirören

Oğuz Can Demirören

Meydan

Öyle Başa Böyle Tarak...

Yerel seçime doğru ortada bir durgunluk olsa da ilçede yaşanan 2 pankart krizi bu durgunluğun, tarafların atılacak adımları beklediğinden kaynaklandığını gösteriyor. Bu pankartlardan biri Kemalpaşa Belediyesi aracıyla asılan Arif Uğurlu'ya "teşekkür" pankartı diğeri ise İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni hedef gösteren ve imzasız şekilde asılan "özür" pankartı. 

Teşekkür pankartı meselesine değinmeye gerek görmeden özür pankartını irdelemekte fayda var. Bu pankartın asılmasında yerel seçim kaygısı var mıdır? Vardır. Hem de buram buram kokar. Bulunduğum sokakta, taşlar sökülüp yerlerine yeni taşlar takılırken bir gün su patlatıldı susuz kaldık, ertesi gün internet kablosu koparıldı internetsiz kaldık, en nihayetinde doğal gaz borusu delindi diken üstünde kaldık. Bırakın İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni hedef gösterecek şekilde özür dilenmesini kuru kuruya bir pankartımız dahi olmadı.

Ancak...

Bu pankart meselesine şimdi sosyal medyadan çeşitli isimlerden bu pankarta tepki geliyor ama kurumsal bir kimlik tarafından verilen bir tepki, açıklama veya başka bir şey yok. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin veya İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni yöneten CHP'nin il/ilçe bazında bu pankarttan haberi olmamasından mıdır yoksa başka nedenden midir bilinmez. 

Evet pankartlar buram buram yerel seçim kokuyor da cevap vereni yok.

***

Vaka 1: Yerel seçim öncesi özellikle CHP'nin aday adaylarında hareketlilik yoğun. Bu bağlamda ilginç olaylar da olmuyor değil. İki ya da üç hafta önce olması lazım, cep telefonumdan bilinmeyen bir numara tarafından arandım. İsmim bu, şuralardan falancanın akrabasıyım, CHP'nin aday adayıyım tadında bir ses kaydı başladı. Benzer bir çalışma 15 Temmuz'un yıldönümünde Erdoğan tarafından gerçekleştirilmişti. O gece Erdoğan'ın ses kaydına denk gelememiş olsam da CHP'li aday adayı beni yakaladı. Hoş olmayan bir pazarlama yöntemiyle düştüğüm ilginç bir durum. Gözlemlediğim kadarıyla ilçede de pek hoş karşılanmadı bu yöntem.

Vaka 2: Gün geçtikçe ortaya daha da ilginç duyumlar ortaya çıkıyor. İddiaya göre CHP genel merkezinde partinin önemli isimleriye görüşmek için kuyruğa giren iki isim beklemekten sıkılınca muhabbet etmeye başlıyor. Muhabbet iyice koyulaşınca içlerinden birinin aklına sohbet arkadaşının nereye aday aday olduğunu sormak geliyor. Öğrendiği cevap kendisini de şaşırtıyor çünkü sohbet arkadaşının da kendisi gibi Kemalpaşa'ya aday adayı olduğunu öğreniyor. Komik midir, değil midir emin olamıyorum. 
 

Bu yazı 725 defa okunmuştur .

Son Yazılar