Oğuz Can Demirören

Oğuz Can Demirören

Meydan

İzmir Körfezi Yine B*k Kokuyor

İzmir Enternasyonal Fuarı'nın eski tadı kalmadı. 

Eskiden daha bir coşkuluydu, eğlenceliydi ve İzmirlilik hissini taşıyordu, İzmir'e İzmirlilerin mezar taşlarını diken Folkart sponsor olmaya başladığından beri İzmir'in göbeğinde kalan neredeyse nadir toprak alanlardan olan fuar İzmir'in ve İzmirliliğin mezarı hissiyatı vermeye başladı. 

Öyle ki cenaze namazında Aziz Kocaoğlu, Ali Ağaoğlu ve Ethem Sancak hazırdı. 

Düşünün kadınların sadece güzelliğiyle değil delikanlılığıyla anıldığı, eşitliğin başkentinde kadınlara mal/meta muammelesi çeken, parasıyla övünüp 'gecelik ilişkilerden hoşlansaydım İstanbul'da kadın kalmazdı' diyen Ali Ağaoğlu protokole oturtuldu. Ali Ağaoğlu'na 'Sen İstanbul'u bırak İzmir'e bak' mesajı mı veriliyor protokolde ilk sıraya oturtarak bilinmez.

İzmir'in sahibi gibi anılan, neredeyse her ilçede bir inşaat skandalına imza atan Sancaklar da bu yıl eski tadı kalmayan fuara baştacı edilen bir diğer isim. 

İzmir İstanbul'a benzemesin diyordun ne oldu?

İzmir'i İstanbul'a benzetmeyin çıkışı hala dün gibi aklımda Aziz Kocaoğlu'nun, hali hazırda kısa bir süre önce oldu zaten. Kocaoğlu İzmir'in yaşanacak kent olmasını istediğini söylemiş, rant peşinde olmadığını belirtmişti. 

Bir yandan Büyükşehir'in kredi notu şöyle güzel böyle güzel diye övünürken bir yandan Folkart'ı İzmirli tanısın ve sevsin diye fuarın ana sponsoru yapan da benim zaten, Aziz Başkan değil. O mezar taşlarına da ben tamamdır dedim, dikin yahu İzmir'in dağlarında çiçekler açar ama denizi görmesek de olurdu çünkü. Kadın düşmanı, para müptelası Ali Ağaoğlu'yla yine Ağaoğlu gibi AKP'nin yancısı Sancaklar'ı da ben oturttum protokole. 

O İzmir'i İstanbul'a benzetmeyin derken yarım ağızla söylenmiş söz ve düşünceyle İzmir'in kendi vekillerini de protokolde oturtmayan ikinci sıraya atan rantçıları ve yandaşları öne yığan da benim zaten.

Bu etkinlikle beraber Aziz Kocaoğlu'nun da İzmir'i ve İzmirliliği anlayamadığı ortaya çıktı. Gönül isterdi ki orada bir protesto patlak versin, olmadı.

İşin en komik yanı 

İsmail abi (İsmail Yıldız) sosyal medyada yaptığı bir yorumda belirtmese belki de geç uyanacaktım. Protokolü terk eden vekiller gerçekten neden halkın arasına oturmadı? Neden sadece Balbay çıktı gitti halkın arasına oturdu?

İşte bu da haklı bir tepki gösterirken halktan uzaklaşmaktır, işin en komik yanıdır. Keşke halk tarafından seçildikleri için protokolün ön sırasına oturtulmayışlarını protesto eden vekiller Balbay'la beraber halkın arasına oturup Aziz Kocaoğlu ve kalın enselere net bir mesaj verselerdi.

İzmir körfezi b*k kokuyor

Yazının başlığından da uzaklaştık, havaların ısınmasından mıdır nedir dün körfezin kokusu daha bir ağırdı. Bir önceki yerel seçimlerde İzmir Aziz Kocaoğlu yüzünden ağır bir fatura ödemişti, şimdi merak ediyorum körfezin bu kokusunun faturası yerel seçimlerde nasıl yansıyacak.

Not: B*k yazdıysak kusura bakmayın bok olacaktı.

Bu yazı 5816 defa okunmuştur .

Son Yazılar