Oğuz Can Demirören

Oğuz Can Demirören

Meydan

Gazetecilik Taraf Olmaktır: Biz de Kemalpaşa'da Taraf Olacağız

Gazetecilik hakkında sürekli söylenen önüne geçilemeyen bir söylem vardır; gazetecilik tarafsız olmaktır... Bu baştan aşağıya yanlıştır çünkü gazetecilik en büyük taraf olmaktır. O taraf da halkın tarafıdır, halkın arasıdır, sokaklardır, halkın içinde olmaktır, haber yapmaktır, yılmamaktır.

Biz Gazete Demokrat olarak Kemalpaşa'da ezilenlerle beraber yürüyeceğiz sesini duyurmaya çalışanlarla beraber bağıracağız, haksızlığa karşı direnenlerle bir olacağız, halka yapılan haksızlığa bize yapılmış gibi karşı çıkacağız, tekrar ve tekrar yazacağız. Çünkü biz tarafız, siyasi görüşü ne olursa olsun biz hep halkın ve haklının yanındayız.

Çünkü "Demokrat" olmak bunu gerektirir.

***

Kemalpaşa'da daha ilkokulda okurken eski bir yazıcı sayesinde tek sayfalık mizahi bir gazete yazdırır, mahallede ne kadar çocuk var ise hepsine dağıtırdık. Aradan geçen yılların ardından Kemalpaşa'da etiyle kemiğiyle gerçek bir gazetenin parçası olmak, bizzat işin mutfağında olarak haber üretmek benim için inanılmaz heyecan verici bir durum. 

Umuyorum ki, bu heyecanı sonuna kadar koruyarak, bu mesleğin altını doldurarak gerçek anlamıyla Kemalpaşamıza güzel bir gazete kazandırmış olacağız. Hali hazırda Gazete Demokrat'ı sadece biz haber üretenlerin değil tüm Kemalpaşa halkının olarak görüyoruz. Kaldı ki Kemalpaşa halkı olmadan Gazete Demokrat da tam anlamıylra bir yanı eksik kalacaktır.

***
Bu yazımı fazla uzatmadan noktalayarak Gazete Demokrat'ın tüm Kemalpaşa'ya hayırlı olmasını diliyorum.

Bu yazı 1518 defa okunmuştur .

Son Yazılar