Oğuz Can Demirören

Oğuz Can Demirören

Meydan

CHP Kemalpaşa

Muharrem İnce ortalığa bir çıktı, pir çıktı. Ekmeleddin vakasından sonra partili aday görmek isteyen CHP tabanına büyük coşku getiren İnce, meydanlarda takındığı üslup, hazır cevaplık ve söylemleriyle "sen neymişsin" dedirtti. Ancak İnce'nin bu parlak çıkışıyla beraber partinin yıldızının ne kadar soluk olduğu ortaya çıktı. Muharrem İnce'nin adı geçtiğinde heyecanlanan CHP'liler, parti etkinlikleriyle ilgili en ufak heyecan belirtisi göstermiyorlar. CHP'nin Kemalpaşa'daki seçim bürolarında da, seçim çalışmalarında da heyecan yok.

Muharrem İnce CHP'nin çıkarabileceği en iyi aday olduğunu kanıtlamış oldu ancak örgüte de bir rahatlık getirdi. Neredeyse Muharrem İnce'siz yaprak oynamıyor.

Tamam Muharrem İnce bu ucube sistemi işaret edip, parlamenter sistemi anarak rozetini çıkarıp "Ben tüm Türkiye'nin cumhurbaşkanı adayıyım" dedi. Peki ya artık örgüt olduğundan söz edemeyeceğimiz CHP ilçe "TEŞKİLATLARI"nın üyeleri ve yöneticileri de mi rozetlerini çıkardı? Bu yüzden mi cılız çalışma yürütüp, partiyi, parti çalışmalarını boşverip, Muharrem İnce'ye sırtını dayamışlık var?

Peki ya il "başkanlığı"... Zaten göreve başlar başlamaz sosyal medyada CHP İl Örgütü ibaresinin CHP İl Başkanlığı ibaresiyle değiştirilmesiyle, örgütlüğü sadece isminde kalan bir yapıdan tabanın sıyrılışının sinyali verilmişti. Onlar da mı rozetleri çıkardı? Halka, parti olarak temas konusunda büyük sıkıntılar yaşamaları bu yüzden mi? 

Kaldı ki Muharrem İnce Kemalpaşa'da binlerce insanı bir meydana toplayabiliyor ancak CHP, Kemalpaşa'da seçim bürosu açılışında veya düzenlenen bayramlaşmada 40-50 kişi anca toplayabiliyorsa orada bir sorun vardır. İster iletişim becerisine yorun ister başka becerilere...

Ciddi anlamda merkez seçim bürosu açılışında anca 40 50 kişi olması haliyle ilginç bir olay. Nedeni daha da ilginç. 

Partililerin haberi yok. 

İlçede üyelerin çoğunun haberinin olmadığı açılıştan eski belde ve köylerin hiç haberi olmamış.

Oysa geçenlerde bir meclis üyesinin verdiği iftar yemeğine parti tarafından yapılan çağrının daha kapsamlı tutulduğuna da şahit olduk.

Sonuç; Muharrem İnce'nin alacağı oyun CHP'den yüksek olacağı tahminlerini bir yana bırakalım artık. Tek bir adamın alacağı oyun koskoca partinin alacağı oydan fazla olacağını söylemek için diploma gerekmiyor. 

***

Bu aralar dikkatimi çok çekmeye başladı; hadi ana kademe "dar kadro" olarak etkinliklere katılıyor, milletvekilleriyle geziyor. 

Ancak CHP Kemalpaşa kadın kolları nerede? 

Yahu en son bu yazıyı yazmadan bir kaç saat önce CHP Kemalpaşa İlçe Başkanlığı "CHP Kemalpaşa kadın kolları ve Milletvekili alan çalışmalarımız." notuyla bir kaç fotoğraf paylaşmış. Fotoğraflarda kadın kolları başkanını göremedim ve kadın kolları üyelerini zor seçebildim. 

CHP Kemalpaşa'da kadın kolları çalışmalarını artık ilçe yöneticileri ve CHP'li erkekler mi yürütüyor?

Bu yazı 1143 defa okunmuştur .

Son Yazılar