Oğuz Can Demirören

Oğuz Can Demirören

Meydan

AKP'nin Eğitim Politikalarının Sonucu 'Salaklık' Arttı

AKP'nin 2002'den beri eğitimde izlediği politikaları, ilkokullardan başlayarak üniversitelere kadar kalitesizleştirdiği eğitim sistemi elbet ki toplumdaki belli başlı sorunları artırdı. İmam hatiplere yapılan destekler, milli eğitim müdürlüklerine geçilen 'en az %30 imam hatip yönlendirmesi' talimatları, imam hatip olmayan okullardaki son yıllarda iyice artırılan gericileştirme harekatı ve Erdoğan'ın 'en iyi okul eve en yakın okul' açıklaması, korkarım ki bu sorunları hepten artıracak.

Fazla uzakta değil, her gün girdiğimiz internette şöyle ufak bir araştırma yaparak ya da haberlere şöyle bir göz gezdirerek bunun yol açtığı en basit sorunun kendisi için, ailesi için veya hayatında sorunlu giden bir şeyi değiştirmek için hiçbir şey yapmayan insanlar olduğunu görebiliriz.

Yanlış anlaşılmasın, bu insanlar olanlar karşısında niye sokaklara çıkmıyor, niye tepki göstermiyor tadında bir serzeniş değil bu dediklerim. Ciddi anlamda hayatı üzerinde bir hak iddia edemeyen, kendi hayatını kendisi kurabileceğini fark edemeyen insanlardan bahsediyorum...

Her gün farklı bir haber sitesinde veya gazetede görüyoruz; medyumlar.

AKP'den önce de sıklıkla vuku bulan bu olaylar AKP döneminde tam anlamıyla bir patlama yaşadı. İçinde yaşadığımız 2017 yılı içerisinde Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan insanlar içerisinde hayatında olumsuz giden bir şeyleri düzeltmek için büyü yaptırmak, muska yazdırmak, kendisine yaptırılan büyüyü bozdurmak veya yüzüne bakmayan bir kadını/erkeği kendisine aşık ettirmek için para ödeyenler var.

Hele ki hükümet cemaatlere, el etek öpenlere bu kadar saygı ve sevgi göstermesi eğitimi bilimsellikten uzaklaştırıp şeriati islamla bağdaştırınca bu olaylar bir de resmileşti... Şu an ülkenin tüm şehirlerinde bilmem neci hoca efendi tabelalarını görebilirsiniz. Bilim, akıl ve mantıkla hatta tam olarak din ile de bağdaşmayan bu sakallı sarıklıların en büyük savunma mekanizması 'vergi ödedikleri'. 

Hani devlet bunları biliyor, bunların ne iş yaptığını görüyor ve bunlara halkı hiçbir şeye karşılık binlerce lira alarak soymalarına ses çıkarmıyor. 

Yapacak bir şey yok; medyuma gidip bir ton para ödeyen vatandaşımız salaktır. Bunun da eğitimle alakası vardır, kalitesiz eğitim insanları kendi hayatlarını kendilerinin değil avuç avuç para ödedikleri sakallı sarıklıların değiştirebileceğini düşünmeye sevk eder, birilerine para ödeyip kağıda yazı yazdırıp birilerinin kendisine aşık olması beklettirir.

İşte bundandır ki bu salaklardan para yolmak haktır. Devlet de en iyisini yapıyor;

Kalitesiz eğitimi hurafeleri çocukken beyinlere daya, büyüyünce salak olsunlar hiçbir şey alamayacakları medyumlardan vergi al.

Örgütlülüğe karşıyız ancak medyuma para verip de istediğimiz olmazsa...

Kendi hayatlarında güzel şeyler yaşamak veya başkalarının hayatlarının heba olması için kendine hayrı olmayan sakallı sarıklı tiplere para ödeyen bu "salaklar", medyuma olması için para ödediği olay gerçekleşmeyince 'dolandırıldık' adı altında örgütlenebiliyorlar. Medyuma para verdikten sonra istedikleri olay kazara gerçekleşse sakallı ve sarıklının kaliteli bir medyum olduğuna, gerçekleşmezse dolandırıldıklarına kanaat getiriyorlar.

Tabii olarak büyü yaptırayım, bahtım açılsın, bana aşık olsun, zengin olayım, çocuğum olsun, şunu isterim, bunu versinler dilekleriyle gittikleri medyum, cinci hoca ve türevleri tarafından tacize tecavüze uğrayan salakları da es geçmemiş olayım.

İnternette dolaşırken denk geldiğim bir site; Medyum Şikayet Sitesi (aralarında işini yapabilen varmış gibi)

Bakın ne beklentiler, ne tarz şikayetler var;

 

 

Bu yazı 2838 defa okunmuştur .

Son Yazılar