Mehmet Karadağ

Mehmet Karadağ

Sözün Özü

CHP ve Kurultay

28 Temmuz 2018 - 17:15

Aslına bakarsanız CHP’liler de çok memnun değildir bu durumdan. Hiçbir partili gerek yönetici gerekse oy veren vatandaş olsun hiç kimse  partisinin olağan üstü kongreye gitmesinden, kamuoyu önünde olağanüstü kongre ile anılmasından hoşnut değildir.

CHP’nin de kongre isteyenlere ve kongre yapılmasına karşı çıkanlara saygı göstermesi gerekir. Eğer bu saygıyı göstermez,bizler parti içinde çatışmaya başlarsak bu durum bölünmenin önünü açar. Bence kurultaya gitmek isteyenler de, istemeyenler de kendi görüşünün  partisi için  daha yararlı olduğunu düşündüğünden bu görüşe sahip çıkmaktadır.
Ben de olağanüstü kongreye gidilmesi taraftarıyım. 

Çünkü genel başkan koltuğunda oturan Kemal KILIÇDAROĞLU’nun halka ve partililere iktidar olabilme inancını veremediğini düşünüyorum.  Eğer KILIÇDAROĞLU ile yerel seçimlere gidilecek olursa ben genel başkanın mevcut adaylara destek olmaktan çok köstek olacağı kanısındayım.

Çünkü genel başkan her seçim sonrası çözümü MYK da ki isimleri değiştirmekte buldu ve başarısız oldu. Yaptığı açıklamalara baktığımızda da yine aynı şeyi yapmaktan başka da bir önerisi yok. Genel başkan olduğu dönemden bu yana 170’in üzerinde MYK üyesi ile çalışmış olması da bu durumdaki  çaresizliğinin göstergesidir.

Muhaliflerin kongre için yeterli imzayı topladığı bilgisini almakla beraber sayının yeterli olandan oldukça yukarılara çıkacağı kanaatindeyim. Yapılan araştırmalarda CHP seçmeninin %70nin değişimden yana olduğu bilinmektedir. O nedenle kurultay delegeleri buna kayıtsız kalamaz.

Son olarak CHP ve örgütünün sayın KILIÇDAROĞLU’na yeterince saygıyı,sevgiyi ve bağlılığı  gösterdiğine inanan biri olarak bundan sonraki süreçte de genel başkanın aynı saygı,sevgi ve desteği CHP üyelerine gösterip değişimi bölünmeye mahal vermeden her türlü desteği vererek yardımcı olmasını canı gönülden istiyorum. Eğer bunu yapmaz ,kendisinin eteğine yapışıp mevki, makam sahibi olanların yada olmak isteyenlerin tuzağına düşerse bunca yıl Türk siyasetine verdiği emekleri heba olur ve yerel seçimlerde hepimiz hüsrana uğrar, parti görevlerini alacak partili bulmakta bile zorlanabiliriz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar