Mefhar Kasap

Mefhar Kasap


"Söz Milletin"

20 Eylül 2018 - 12:04

Bilindiği üzere Soğukpınar ve Atatürk mahalleleri 6306 sayılı kanunla (80 hektarlık alan) riskli alan ilan edildi bunula birlikte alan içerisinde 3 bölgeyide rezerve alanı olarak ilan ettiler. İlgili bakanlık projeyi bütünüyle Kemalpaşa belediyesine devretti. Yerel yönetim iktidarında gücünü arkasına alarak kapalı kapılar arkasında şeffaflıktan uzak, ortak akıldan uzak, mahalle sakinlerinin ve sivil toplum örgütünün fikrini almadan "ben yaparım olur" mantığı ile bir nevi dayatmayla projeyi gerçekleştirmeye çalışıyor.


SÖZ MİLLETİN sloganını kullanıp mevcut alanla ilgili planları seçim ve bayram aralığında askıya çıkartmak ve planla ilgili mahalleliye en ufak bir bilgi verilmemesi manidardır. 

Yerel yönetimin mahalleliye tek vaadi ise söz ile; biz sizi mağdur etmeyeceğiz lafıdır. Hiçbir belediye başkanının söz ile bu garantiyi verme yetkisi ve güvenilirliği yoktur.

Mevcut iktidar 6306 sayılı riskli alan ilan edilen bölgelerde hiçbir projeyi başaramamıştır. Her bölgede halk mağdur edilmiştir. Zaten mevcut iktidarın şehircilik anlayışı bizzat AK PARTİ genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'nın "biz İstanbul'a ihanet ettik" itirafı ile çökmüştür. 

Biz Soğukpınar ve Atatürk mahalleleri sakinleri olarak kurmuş olduğumuz Kentsel Dönüşüm Derneği etrafında sağlamış olduğumuz dayanışma ile haklarımız için bizi mağdur eden bu yasaya karşı mücadele ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz. 

SON SÖZÜ BİZ SÖYLEYECEĞİZ!

2018-2019 öğretim yılı 
hayırlı olsun