Mefhar Kasap

Mefhar Kasap


Halk Samimiyet İster

29 Aralık 2018 - 11:56

Kemalpaşa Belediyesi plan ve bütçe komisyonuna havale edilen belediyenin kentsel dönüşüm kapsamında yapacağı (bu bölgedeki yerleşimcilerin rızası olmadan 3’te 2’lik çoğunluk sağlanmadan  bahsi geçen alanın riskli alan içerisinde olup mahkemelik aşamasında olması ve davanın sonucu beklenmeden yangından mal kaçırır gibi) 232 konut 2 işyeri yapımı için iller bankasından borçlanma yetkisi CHP, MHP, AKP encümen üyelerinin oybirliğiyle kararı alınmıştır ve bu alan ihaleye açılmıştır. 

Hayırlı olsun...

İktidar ve muhalefetteki siyasilere iktidara sözüm yok çünkü betonlaşmayı yatırım gören bir anlayışla karşı karşıyayız. 

Kendini muhalefet olarak gören siyasiler ve yönetime aday olanlar, yerel yönetimin tuzağına düşen muhalif meclis üyelerine sesleniyorum. Kentsel dönüşüm yasası olarak bilinen 6306 sayılı kanun mahalle ve yerleşimcilerin RANT amaçlı tasfiyesidir. O altına imza attığınız yasa kısaca budur.

İki sefer itaraz ettiğimiz ve 1 dava actigimiz 2. dava için hazırlandığımız bu planları inceleme zahmetinde bulunsaydınız keşke... Gerçi siyaset ticari çıkar ilişkisinden ibaret olmuş ülkemizde ne gerek var...

Tek bir oyun bile değerli olduğu bu dönemde oraya imza atanlara bu halk sandıkta cezayı kesecek biline. 

Bizler yıllardır bin bir emekle oluşturduğumuz yerleşim alanlarımıza ve hayatlarımıza dönük  her türlü kentsel hizmetten yoksun bırakılan mahallelerimizi RANT çevrelerinin bizleri tasfiye etmek için dört koldan saldırdığı yerler haline gelirken bizlere dayatılan hiçbir şeye razi olmayacağız.

Hiç bir siyasi parti bizden güçlü değil. Bizler bütün siyasi görüşlerin birleştiği sadece yaşam alanlarımızı ve yerleşkelerimizi korumaya çalışan ve bu haklarımızın birilerine peşkeş çekilmemesi için mücadele veren Türkiye Cumhuriyeti vatandaslarıyız. Yerel yönetimden yani gidişhattan memnuniyetsizlik var deyip bunu kişisel kazanca dönüştürme çabaları var. Siyaseti meslek edinmiş kutuplaşmanin bir parçası olmuş yıpranmış eskimiş isimler var. Siyaset arenasında ve etraflarında yalakaları (güncel tabirle iktidara yakin olana yalaka yaftasi yapıştırılıyor muhalefet tarafından ondan bu tabiri kullandım) ve benzeri kimse Kemalpaşa’yı deniz göremez. 

Yandaş gözetmeyen eşitlikçi adaletli ötekileştirmeyen hemsericilik yapmayan din, dil, irk ve mezhep gözetmeyen, yerli milli takıntısı olmayan Kemalpaşa’nın kültürel mozaiğine sahip çıkacak (Türkiye’nin aynasıdır Kemalpaşa ) önce BARIŞI inşa edecek, yönetmeye değil beraber yönetmeye talip olan adayların çıkması dileğiyle