Ali Keskin

Ali Keskin

Seçimleri Liderler Değil İsimsiz Kahramanlar Kazanır

01 Şubat 2019 - 10:19

Birçok kentte olduğu gibi Kemalpaşa’da da çok uzun yıllardır çözülemeyen yoksulluk, işsizlik gibi çarpık yapılaşmalar mevcuttur. Başta kent merkezi olmak üzere mahalle ve köyler de vatandaşların en çok şikâyet ettiği istediği sorunların başında ise küçük yaşlara kadar düşen uyuşturucu bağımlılığı, ekonomik krizin vurduğu işsizlik ve bir şekilde yaşamını sürdürmek için yanlış da olsa hırsızlık türü olaylardır.

Ben de bir babayım, bu şehirde yaşıyorum ve bu durum beni çok yaralıyor. Bizler vatandaşız Tabi bunların hepsine bir anda çare bulacak sihirli bir değneğimiz yok, bunun da farkındayız. Ancak merkezi kurumların ve belediyenin yapması gerekenler var. Aynı şekilde sivil toplum, meslek odaları, yerel medya ve iş insanlarının da yapması gerekenler var. İşsizlik, yoksulluk, uyuşturucu madde alışkanlığı, kadınların evine kapatılması ve erkek şiddetine uğraması, yaşadığımız en büyük sorunlar. İşte bizler de vatandaş olarak en başta güç birliği yapabilmeliyiz. Ancak böylece kent ve kent halkı olarak yaşadığımız bir takım sıkıntıları ortak akılla, tartışarak ve önyargıları incelterek çözüme kavuşturabilir ve başarılı olabiliriz. Yeter ki birbirimizi doğru ve iyi anlayalım. 
Bunların düzeltilmesi ve uygulamalara geçilmesi için öncelikle Partizanlığı bir kenara bırakarak birlik beraberlik içerisinde önümüzdeki aylarda yapılacak olan yerel seçimlere bakalım ve bu seçimlerde en doğru adayın yerel liderliğinde yürüyelim. 

Türk siyasi tarihine baktığımızda yerel seçimlerde başarı elde eden siyasi partilerin iktidar olduğunu görüyoruz. Kısacası yerel yönetimler önce İnsan diyen partilerin vitrinidir, çalışmaların halka sunumudur. Önce yerelde halkın sorunlarını çözenleri gören, insanlar iktidar olduğunda ülkenin sorunlarını da çözecektir. Yerelde başarılı olunduğu takdirde ‘biz belediyelerde olduğu gibi Türkiye’yi de en iyi şekilde yönetip sizin her sorunuza çözüm bulacağız’ diyerek seçmenin güvenini kazanacaktır. Türkiye’nin asıl ihtiyacı olan gücünü halktan alan yerel yönetimler ve demokrasidir.  İşte bu vesile ile mesele birkaç insanın elini taşın altına koyması değil, partili, partisiz başarılı olacağına inandığımız ekip ile birlikte elimizi taşın altına koyarak o taşı kaldırmaktır. Halkın ihtiyacı olmadığı halde yapılan ‘yatırımlar’ para, zaman ve emek kaybından başka bir şey değildir. Bir belediye başkanı sosyoloji, psikoloji en önemlisi de hak, hukuk bilmeli ki adaletli olsun.

Ben Kemalpaşa da büyüdüm, öğretimimi yine bu ilçede tamamladım. Evim bu ilçede. Dolayısıyla Kemalpaşa’daki güzel gelişmelere sevinen, olumsuzluklarına üzülen biriyim. Keşke adaylar centilmenlik içinde, belediye başkanı olduktan sonra yapacakları projelerini yarıştırsalar. Ama gündemde olan proje üretmek yerine dedikodu üretmek olunca kimseye faydası olmuyor.”

Bizim siyasetimiz sen, ben siyaseti olmamalıdır; vatandaşımıza en güzel hizmeti nasıl sunarız, Kemalpaşa’mıza başarılı bir geleceği nasıl hazırlarız, onun siyaseti olmalıdır. Bunu Siyasette kullandığı bir oyu ile bir dakika dahi hizmet vermiş, Kemalpaşa sevdalısı tüm kardeşlerimizi kucaklayacak süreci hep beraber görmek istiyoruz. 31 Mart’a hep birlikte, omuz omuza hazırlanacak ve süreci milletimizin gönlüne girecek olan bir Lider önderliğinde alnımızın akıyla tamamlamalı Kemalpaşa’mızı geleceğe hazırlamalıyız. Birlikten kuvvet doğar Kemalpaşa’mız  birlik ve kardeşlik yurdudur, huzur yurdudur. Tarihi ve kültürel birikimini Kemalpaşa’da bir çınar misali büyütmüş çalışkan ve gönül dostu insanların şehridir. Biz bu şehre sevdalıyız, bu şehre hep birlikte hizmet etmeliyiz, daha çok çalışmalıyız. Bir şehir ancak içinde barındırdığı insanların düşünceleri kadar güzel olabilir. Seçim sürecinde liderin özelliği koordinasyonu sağlamak ve ekibiyle genel politikayı oluşturmaktır. Seçmene bunu kapı, kapı gezerek iletecek olan, seçmeni ikna edip oy atmasına sağlayan başta parti üyeleri ve partiye üye olmasa da gönül veren fedakâr, emekçi insanlardır. Aslında herkes söylemekten çekinir ama seçimleri liderler değil, isimsiz o kahramanlar kazandırır. Burada da önemli olan birlikte ortak hedefleri belirlemek ve bu hedefe ulaşmak için canla başla çalışmaktır.   Biz Kemalpaşa halkı olarak zamanı geldiğinde halka dokunan onun derdiyle onun mutluluğuyla yoğrulduğuna inandığımız adayın, başarısı için birlikte mücadele etme erdemini gösterebilmeliyiz. Derdimiz Kemalpaşa, ortak değerimiz cumhuriyet olmalıdır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar