Yasağa rağmen müşteri alan taksiciyi "İnisiyatif aldım" savunması ceza yemekten kurtaramadı

Beyoğlu’nda sokağa çıkma yasağına yönelik denetim yapan polis, camdan atılan çöpü uyuşturucu madde zannedince bir taksiyi çevirdi. Aramada uyuşturucu bulunmazken, taksi şoförünün cenaze bahanesiyle çağrıldığını söyleyip inisiyatif kullandığını söylemesi duyanları şaşırttı.

Yasağa rağmen müşteri alan taksiciyi "İnisiyatif aldım" savunması ceza yemekten kurtaramadı
23 Mayıs 2020 - 13:35

Dün gece başlayan ve 4 gün sürecek olan sokağa çıkma yasağında polis ekipleri denetimleri sıkı tutuyor. Beyoğlu Tarlabaşı'nda denetim yapan polis ekipleri, uygulama noktasına yaklaşan taksiden dışarıya atılan maddeyi uyuşturucu zannederek detaylı arama başlattı. Takside yapılan aramada herhangi bir maddeye rastlanmazken sürücüsüne sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği için para cezası kesildi. İki yolcu ise yanlarında kimlikleri olmadıkları için polis merkezine götürüldü. Taksici, cenaze bahanesiyle çağrıldığını söyleyerek "İnisiyatifimizi kullandık" dedi.

DETAYLI ARAMA YAPILDI

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramı'nı da içine alacak şekilde dört günlük sokağa çıkma yasağı gece 00.00'da başladı. Sabah saatlerinde Tarlabaşı'nda denetim yapan polis ekipleri sokağa çıkma yasağına rağmen yola çıkan taksiyi durdurmak istedi. Polis, denetim noktasına yanaşan taksiden yolcuların dışarıya bir madde attıklarını gördü. Polis ekipleri taksiden uyuşturucu madde atılmış olabileceği ihtimaline karşı takside detaylı arama yaptı.