Viakep'in Kurucusu Tarık Şahin'in Detaylı İphone 12 İncelemesi!

Viakep'in Kurucusu Tarık Şahin'in Detaylı İphone 12 İncelemesi!
16 Ekim 2020 - 15:25

Merakla beklenen Apple’ın yeni ürünü Iphone 12 Eylül ayının gelmesiyle birlikte görücüye çıktı. Tasarımsal açıdan bakıldığında serinin köklerine inmiş olduğu görülen iPhone 12’nin özellikleri, fiyatı ve detaylarını sizin için araştırdık;
 
 iPhone 11 ile geçen yıl Apple için adeta turnayı gözünden vurdu ifadesi kullanıldı. 3 farklı modelle kullanıcı deneyimine sunulan iPhone 11 ailesinin başlangıç serisi, 2020’de en çok satılan telefon listesinde başı çekti. Yaşanan vergi zamları ile ülkemizde fiyatı katlanarak artsa da iPhone 11’in başarısının önüne geçemedi. Bu başarı sayesinde kullanıcı gözünü iphone 12 incelemesi için tarık şahin tarafına çevirdi. iPhone 12 serisini 4 farklı modelle karşımıza çıkardığını söyleyen şahin, “Apple’ın performans konusunda bu yıl da çıtayı belirleyeceğini” ifade etti
 
 5G Destekli iPhone 12 Serisi
 
 Apple; iPhone 12, iPhone 12 pro ve max serisi ile performans noktasında 2020’de çıtayı belirleyeceği iddiasını ortaya koydu. Tüm farklı modellerinde bulunan 5G teknolojisi ise önemli detaylar arasında yerini aldı. Pro ve Pro Max modellerinde iphone 12 incelemesi yapıldığında, fotoğrafta yeni detayı lidar teknolojisi ile destekliyor.
 
 4 Farklı iPhone 12 Modeli
 
 Bu yıl 4 farklı model ile karşımıza çıkan Apple; küçük seri modeli olarak da iPhone 12 miniyi kullanıcı deneyimine sunuyor. Ana model iPhone 12 ve daha üst segment versiyonları ile karşımıza çıkan iphone 12 Pro ve Pro Max aile üyeleri arasında yerini aldı. Dünyanın en küçük 5G telefonu olma özelliğine sahip iPhone 12 mini için ise; tarık şahin,küçük telefon sevenlerin oldukça ilgi göstereceği ve beğeneceği açıktır’ ifadesini kullandı.
 
 İphone 12 Ailesi Tasarım ve Özellikleri
 
 Bu yıl 4 farklı modeli 3 farklı boyutta sunan Apple; ekran kullanımında sırasıyla 5.4 inç, 6.1 inç ve 6.7 inç boyutlarını tercih etmiş görünüyor. Kare arka kamera modülünün daha büyük lenslere sahip olması, lidar sensörü sayesinde 4 daireli modül sunumu dikkatlerden kaçmıyor. Önceki modellere kıyasla daha geniş anten oluğu, paslanmaz çelik çerçeve, seramik gövde ile toza dayanıklı bir ürün sunuyor. En büyük özelliklerinden bir tanesi ise 6 metreye kadar su geçirmezlik özelliği olan iPhone serisi göz kamaştırıyor.