Vezneci, arkadaşlarını uyardığı hatalı parayla 10 dakika sonra kendisi karşılaştı

Bolu’da belediyede vezneci olarak çalışan ve arkadaşlarını hatalı basılan paralara karşı dikkatli olması konusunda uyaran Şehmuz Çelik, dakikalar sonra hatalı basım 10 liraya denk gelince büyük bir şok yaşadı.

Vezneci, arkadaşlarını uyardığı hatalı parayla 10 dakika sonra kendisi karşılaştı
24 Eylül 2020 - 15:16

Bolu'da, belediyenin abone işlemleri sorumlusu olarak çalışan 42 yaşındaki Şehmuz Çelik, vezneci arkadaşlarını hatalı paralara karşı uyardıktan 10 dakika sonra kendisinin fark ettiği hatalı basım 10 lirayı görünce büyük şaşkınlık yaşadı.

Bolu'da, belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü abone sorumlusu olarak çalışan Şehmuz Çelik, beraber görev yaptığı arkadaşlarını hatalı ya da sahte paralara karşı uyardı. Çelik, arkadaşlarını uyardıktan kısa süre sonra bozulan para sayma makinesini denemek için bir miktar parayı alarak makineye koydu. Makine, sayılan paralardan 10 lirayı sahte para haznesine attı. Parayı eline alarak incelene Şehmuz Çelik, 10 liranın sahte değil basım hatalı olduğunu fark etti. Paranın sağ üst köşesindeki 1'in yanında 0'ın basılmadığını gören Çelik, arkadaşlarını uyardıktan 10 dakika sonra kendisinin hatalı parayla karşılaşmasıyla büyük şaşkınlık yaşadı.